xcounter
#

Рашисти бідкаються, що їм доведеться ще мінімум 10 років літати на цивільних Ан-26, яким досі нема заміни

62916
Цивільний російський Ан-26, ілюстративне фото довоєнних часів
Цивільний російський Ан-26, ілюстративне фото довоєнних часів

Або як у росіян із запуском у виробництво нових типів літаків цивільної та військової авіації

Російські профільні ресурси пишуть про те, що одна із дочірніх структур "Росавиации" замовила сертифікаційні роботи по подовженню на 10 років строку служби літаків Ан-26, які зараз використовуються в цивільній авіації РФ.

При цьому наводяться дані, що зараз 11 авіакомпаній в Росії мають в своєму розпорядженні загалом 13 Ан-26 у чисто транспортному варіанті та 23 літаки Ан-26-100 у варіанті для перевезення пасажирів, середній строк служби цих "бортів" уже досяг 50 років. Літати ще мінімум десятиріччя на них доведеться через відсутність адекватної заміни.

Читайте також: Сербія купила один МиГ-29 в Угорщини, яка 14 років назад списала аж 25 таких літаків
Ан-26 військово-транспортної авіації "ВКС РФ", ілюстративне зображення з відкритих джерел

"Наступником" Ан-26 в цивільній авіації країни-агресора мав би стати 44-місний авіалайнер для регіональних ліній під позначенням ТВРС-44 "Ладога", однак його поставки замовникам стартують аж у 2028 року, хоча мали за планом стартувати ще в 2024 році.

До лютого 2022 року авіаперевізники РФ могли імпортувати літаки De Havilland Dash-8 канадського виробництва або ж літаки франко-італійського виробництва ATR 42 та ATR 72, але тепер ця опція рашистам не доступна по причині існуючого санкційного режиму Заходу.

Ну й окрім того, на два роки "запізнюється" ввід в експлуатацію регіональних літаків типу Ил-114-300, який спочатку мав відбутись у 2024 році, але відбудеться тепер не раніше 2026 року. Тут заодно варто пригадати, що росіяни мають проект і військової версії цього літака під позначенням Ил-114МП для оснащення морської авіації.

Російський Ил-114-300, ілюстративне фото з відкритих джерел

У червні 2023 року та ж "Росавиация" заявляла про намір налагодити співпрацю з Китаєм для можливого отримання комплектуючих під літаки Ан-24 та Ан-26, але чи було це реалізовано на практиці – самі рашисти не розкривають.

На даний момент в країні-агресорі обслуговувати літаки Ан-26 може лише одне підприємство - "Арамильский авиационный ремонтный завод" зі складу корпорації "Ростех", але цей завод в першу чергу зосереджений на виконанні замовлень від Міноборони РФ.

Ан-72 військово-транспортної авіації "ВКС РФ", ілюстративне фото довоєнних часів

На початок минулого року, згідно з даними The Military Balance 2024, в строю військово-транспортної авіації "ВКС РФ" лишалось до 113 Ан-26 та заодно 25 Ан-72, однак за поточними планами рашистів, заміна цим літакам буде в кращому випадку аж у 2030 році, у вигляді реактивного Ил-212, котрий в свою чергу є спробою реанімувати проект Ил-112, закритий після втрати єдиного дослідного літака.

Усе вищевикладене можна вважати лише ілюстрацією того, як зараз у РФ йдуть справи з вводом у виробництво нових типів літаків військового та цивільного призначення. Особливо на тлі новин про оцінку росіян, що двигун від Ан-28 на Ан-2 буде дешевше, чим далі займатись літаком "Байкал", і також - що завод-виробник Ту-160 і Ту-22М3 лише на 10% виконав план по Ту-214, який фарбують в Білорусі.

Ймовірний вигляд рашистського Ил-212, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Як вийшло, що заводи Абрамовича в США робили для JLTV бронеплити, по яким потім пішли тріщини