РФ тривалий час вела проект власного легкого літака ЛМС-901 "Байкал", який на просторах країни-агресора мав би собою замінити заслужений Ан-2, однак з реалізацією цього проекту в рашистів не склалось по сумі причин. Тому в підсумку вони вирішили піти на доволі специфічне рішення – ремоторизація наявних Ан-2 радянськими двигунами від Ан-28.
Ця історія наочно показує зокрема те, що при невдачах з власними розробками росіяни схильні повертатись до використання напрацювань радянських часів.
Читайте також: Трамп хоче отримати новий президентський літак попри все й відряджає Маска "ламати дрова"

Якщо конкретніше, то російські пропагандистські "ЗМІ" пишуть про те, що рішення зупинити роботи за проектом легкого літака ЛМС-901 "Байкал" ухвалило "Минпромторг" (міністерство промисловості і торгівлі) на тлі хронічних проблем в розробці цієї машини, на яку знадобилось додатково мінімум 10 мільярдів рублів, і це без конкретної перспективи.
Бо, як далі пишуть рашистські ресурси, в процесі робіт по ЛМС-901 "Байкал" виявились "драматичні помилки, через які машину потрібно проектувати заново". Ці "драматичні помилки" проявляються зокрема в проблемах зі стійкістю на малих швидкостях, необхідності переробляти шасі та хвостове оперення, ну і заодно виправляти проблеми з тим, як літак "слухається" штурвала.
На такому тлі власне й виникла ідея спробувати ремоторизувати заслужений Ан-2, використовуючи турбогвинтовий двигун ТВД-10Б розробки ще 1965 року. За поточними підрахунками, такий проект має обійтись російській казні всього у 1,8 мільярди рублів, або в 5 разів дешевше, аніж доводка "Байкала".

Тут треба конкретизувати, що згаданий вище ТВД-10Б використовувався за радянських часів саме для оснащення Ан-28. При цьому, що цікаво, інші варіанти цього двигуна мали використовуватись під проект регіонального авіалайнера Бе-30/32, що так і не дійшов до серійного виробництва, і також – під нереалізований проект модернізації того ж Ан-2 під позначенням Т-101 "Грач".
Однак тут треба зауважити, що обраний росіянами варіант поставити на Ан-2 двигун від Ан-28 взагалі-то не вирішує проблему фізичного старіння конструкції заслужених "кукурузників", яка накладає свої обмеження в тому числі на потенціал модернізації.
Нагадаємо, в лютому 2024 року стало відомо про те, що рашисти обговорюють перетворення Ан-2 на мішень-БПЛА з "Ланцетом" на тросі, однак про практичну реалізацію цього проекту наразі даних нема. Водночас в січні 2025 року Китай зробив БПЛА HY100 із копії Ан-2, і тут можна згадати про надвисоку живучість "кукурузника".

Читайте також: Російські кулібіни змайстрували з труб та дошок пускову для С-8 з плеча: результат очікуваний (відео)