xcounter
#

Як вийшло, що заводи Абрамовича в США робили для JLTV бронеплити, по яким потім пішли тріщини

20040
Тактичні автомобілі JLTV, ілюстративне фото від Oshkosh Defense
Тактичні автомобілі JLTV, ілюстративне фото від Oshkosh Defense

Цей скандал є показовим, бо відкриває широке питання про залежність американського ВПК від комплектуючих фактично російського походження

КоДля виробництва американських тактичних бронеавтомобілів JLTV використовувались бронеплити російського походження, до яких були справедливі зауваження до якості виготовлення, наприклад – в цих плитах взагалі могли виникати тріщини.

В цій публікації мова буде про історію, яка відбувалась ще протягом 2017-2019 років, однак стала публічно відомою лише зараз, і тут показовим є джерело походження інформації, котре й спричинило відповідний резонанс у США.

Читайте також: Які цікаві деталі можливо побачити у новому українському аналогу "Шахеда", що атакує Росію
Конвеєр по виробництву JLTV, ілюстративне фото від Oshkosh Defense

Першоджерелом тут стала публікація видання Bloomberg, котре в свою чергу посилається на інформацію, отриману як "злив" від неназваних посадовців металургійного холдингу Evraz North America Inc, потужності якого розміщені на території США, але по факту цей холдинг належить російському олігарху Роману Абрамовичу.

Якщо коротко, то суть скандалу в тому, що відповідні посадовці заводів Evraz North America Inc у Портленді та Орегоні протягом 2017-2019 років фасильфікували результати по перевірці якості 12,8 тисяч бронеплит різних типів, основним отримувачем яких стала американська оборонна компанія Oshkosh Defense LLC, виробник широкого переліку транспортних засобів, в першу чергу – тих же тактичних бронеавтомобілів JLTV.

Як далі вказується у цій публікації, з часом на корпусах машин JLTV почали проявлятись тріщини, що було ненормальним та могло відповідно проявитись на репутації таких бронемашин. По JLTV заявлений строк служби складає 20 років, ця машина продається "куди завгодно", а її заявлена витривалість має дозволяти "робити що завгодно".

Виробництво JLTV, ілюстративне фото від Oshkosh Defense

Як можемо далі зрозуміти за текстом публікації, виявлені тріщини в корпусах JLTV стали причиною розслідування в США, після чого неназвані посадовці філіалу металургійного холдингу Абрамовича й пішли на "явку з повинною" для Bloomberg, в рамках якої визнали, що результати перевірок якості бронеплит їхнього виробництва фасильфікувались: замість усіх плит в партії могло перевірятись лише кілька, але результати у звітність вписувались так, що начебто уся продукція відповідає необхідним стандартам якості.

Цікаво,що керівництво самого Evraz North America Inc ще з 2022 року намагається продати свої металургійні заводи в США, але покупців ще не знайшли.

Тому на цьому тлі наразі неясно, чи продовжують використовуватись бронеплити російського походження для виробництва JLTV та інших транспортних засобів. Однак ця показова історія підводить нас до як мінімум двох висновків.

Базовий – ставка на імпортну техніку замість продукції українського ВПК у випадку із закупівлями для Сил оборони України може означати якраз програш у якості виготовлення, навіть якщо це матиме неочікуваний характер.Більш розширений висновок – тепер стає відкритим питання й про те, наскільки американський ВПК може бути залежним від комплектуючих російського походження.

Однак тепер точно є відповідь на питання, як так вийшло, що у лютому 2023 року Oshkosh неочікувано програв масштабний контракт на 8,6 млрд доларів на виробництво власного ж бронеавтомобіля JLTV.

Читайте також: Турецька Aselsan своїм Gökberk доводить, що для знищення дронів немає потреби у надпотужному лазері