xcounter
#

Сербія купила один МиГ-29 в Угорщини, яка 14 років назад списала аж 25 таких літаків

22804
МіГ-29 угорських ВПС, фото архівне, джерело - Defence Talk
МіГ-29 угорських ВПС, фото архівне, джерело - Defence Talk

Як ця балканська країна зуміла накопичити аж настільки велике "кладовище запчастин" під радянські винищувачі

Влітку 2024 року Сербія купила в Угорщини один літак типу МиГ-29, який ймовірно використовуватиметься як "донор" для підтримки боєздатності стройових 14 винищувачів цього типу в сербських ВПС. При цьому Белград розглядає варіант викупити й інші МиГ-29 в Угорщині, які остаточно були зняті з озброєння ще в 2010 році.

На зберіганні в угорців є 25 літаків типу МиГ-29, спроба знайти покупця на які до цього моменту зазнавала невдачі,пише угорське видання Magyar Nemzet.

Читайте також: В РФ кажуть, що Сербія для заміни МиГ-29 хотіла купувати взагалі Eurofighter чи китайський J-10, але довелось зупинитись таки на Rafale
Сербські МиГ-29, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як вказують автори цього видання, Угорщина стала користувачем МиГ-29 у 1993 році, коли отримала від Росії 28 літаків цього типу для погашення заборгованості часів СРСР. Усі ці винищувачі були зведені до складу ескадрильї "Донго", що базувалась на авіабазі "Кечкемет".

На рубежі 2000-хх років Угорщина вела перемовини із РФ про можливу модернізацію МиГ-29. Однак виявилось, що відповідальний за цей напрямок угорський чиновник отримав хабар від росіян, тому оновлення угорських "МіГ-ів" так і не відбулось.

В 2006-2007 роках Угорщина отримала в оренду від Швеції 14 літаків JAS 39 Gripen, які й стали прямою заміною МиГ-29, по яким на той момент уже вичерпувався ресурс для служби. На момент списання в 2010 році в угорських ВПС залишалось 25 літаків МиГ-29.

Сама Угорщина тривалий час намагалась знайти покупців на ці винищувачі стандарту "Варшавського договору", але продати на зовнішньому ринку вдавалось хіба що комплектуючі до МиГ-29. Так угорці стали заодно власниками настільки великого "кладовища донорів запчастин", яке стало в нагоді сербам, що досі використовують ті самі МиГ-29, але по причині санкційного режиму не можуть отримувати комплектуючі на ці літаки від РФ.

Тим більш, в одній із наших публікацій ми уже писали про те, що Сербія має 14 МиГ-29, 30 Т-72 та навіть "Панцирі", але проблеми з поставками від РФ.

Крім того, ми також розповідали й про те, як Угорщина в свій час перейшла з МіГ-29 на Gripen, і чим це цікаво.

Читайте також: Чому Угорщина в 2000-х роках здала в утиль майже всі 500 БМП-1, і як БТР-80А від РФ виявились поганою заміною