xcounter
#

Без "Нептуна", "Вільхи" та "Стугни" через висновок Держаудитслужби: у КБ "Луч" звернулись до влади

6217
"Нептун"
"Нептун"

Проблема зі звітом Держаудитслужби поглиблюється настільки, що дійсно може призвести до зупинки вітчизняних оборонних підприємств і це станеться не через удари РФ, а дії українських аудиторів

ДККБ "Луч", який розробляє та виготовляє критичні для Збройних Сил України зразки озброєння, серед яких "Нептун", вочевидь вже у модернізації для знищення наземних цілей, далекобійна "Вільха" та протитанковий ракетний комплекс "Стугна", звернулись до уряду, РНБО та керівництва АТ "Укроборонпром" із закликом врегулювати проблему із висновком Державної аудиторської служби України.

"Надумана позиція посадових осіб Держаудитслужби щодо заборони включення прибутку до складу ціни створила реальні загрози національній безпеці та оборони держави. Висновки Держаудитслужби викликають здивування та обурення, спричинили розбіжності та судові процеси між органами влади у період воєнного стану, а матеріали ревізії передано правоохоронним органам, на підставі яких відкрито кримінальні провадження", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Як M109 Paladin допомогли ЗСУ очистити Роботине від рашистів (відео)

Через це "Луч" вже "зіткнулося із внутрішніми чинниками, які ускладнюють виконання поставлених завдань розробки та виробництва Зброї Перемоги". При цьому негативні наслідки для оборонно-паросилового комплексу України в умовах війни виникли виключно через штучні загрози, в яких, як підкреслили у держпідприємстві, зацікавлена передусім РФ.

Зазначимо, що про проблему зі звітом Держаудитслужби відомо достатньо давно. Відповідно до її звіту відносно діяльності Міноборони України у 2022 році було знайдено "порушення" на 2,5 млрд грн через те, що виробники озброєння отримали прибуток (на рівні 5-10%) за передане торік озброєння. І ці гроші, які вже давно пішли на зарплати, модернізацію а часом просто відновлення виробничих потужностей, які знаходяться під систематичними ударами ворога, мають повернути саме зброярі.

Причиною цьому формально стала написана в умовах початку повномасштабного російського вторгнення постанова Кабміну від 20 березня 2022 року №335, якість якої, як нормативно-правового акту була настільки низькою, що дозволяє читання у вигляді того, що виробник, при цьому лише вітчизняний, не може закладати прибуток у ціну зброї. Ця постанова вже скасована, але у Держаудитслужбі свій висновок ґрунтують саме на ній.

Цей проблемний звіт у самому Міноборони України вже називали "абсурдним" та таким, що "віддаляє перемогу". Закликали вирішити питання й Національній асоціації підприємств оборонної промисловості" (NAUDI), але попри все це проблема продовжує існувати (на відео з 07:08).

Більше того, поглиблюється. Зокрема в "Українській бронетехніці" повідомили, що Державне бюро розслідувань якраз на основі звіту Держаудитслужби готує кримінальну справу проти компанії. Тобто підозрюється у тому, що завдала збитків державі шляхом отримання прибутку, з якого заплатила податки та направила на виробництво озброєння для ЗСУ.

Тобто проблема більш ніж масштабна і банально загрожує тим, що ті підприємства, які працюють під ударами РФ просто завершать виробництво зброї не через атаки ворога, а через дії українських аудиторів.

Й особливо жахає те, що це відбувається не просто під час війни, а на фоні прямого прикладу для наслідування з боку Польщі, яка не просто локалізує у пожежному темпі виробництва сучасного озброєння, а додатково прямо інвестує в оборонні компанії мільярдні кошти для того, щоб вони змогли цю задачу виконати.

Читайте також: Данія анонсувала передачу Україні ще 45 танків: окрім Leopard десь дістали й Т-72