xcounter
#

Війна в Україні створює тренди: п’ять важливих речей, які мають бути в арсеналі сучасної армії

8250
Війна в Україні створює тренди: п’ять важливих речей, які мають бути в арсеналі сучасної армії

Протистояння України з РФ демонструє, яка зброя повинна бути в активі дійсно сучасної армії

Війна в Україні формує нові оборонні тренди – у виданні Popular Mechanics опублікували добірку п’яти видів зброї, яка обов’язково повинна бути на полі бою майбутнього з урахуванням досвіду війни України з РФ.

Керована реактивна артилерія

Ракетна система HIMARS стала справжньою "зіркою" війни в Україні, яка знищила вже, ймовірно, понад сотню, якщо не більше, об’єктів російської армії, включно з понад 50 складами з боєприпасами.

Читайте також: Війна в Україні коригує "оборонні тренди" в світі, армія США шукає "нові старі рішення" для ББМ Stryker

ЗСУ ефективно використовують HIMARS для знищення об’єктів у тилу ворога. Ця ракетна система поєднує у собі гарну мобільність, високу точність та швидкість роботи – вона може швидко дістатися вогневої позиції, випустити шість високоточних ракет GMLRS на відстань 80 км і втекти до того, як ворог зрозуміє, що відбувається.

Лазер як засіб захисту

Історично склалося так, що від артилерійських та авіаційних бомб було мало захисту – водночас останніми роками такі країни як США та Ізраїль зосередили свою увагу на лазерах як на засобі захисту армій у польових умовах.

бойовий лазер
Художня візуалізація роботи бойового лазера по цілях

Лазер, що працює від дизельного генератора, має майже необмежений боєзапас і здатний знищувати декілька загроз за лічені хвилини. Зрештою, злочинні обстріли РФ українських міст та інших цивільних об’єктів демонструє, що лазери можна також використовувати для захисту невійськових цілей.

DE M-SHORAD
DE M-SHORAD

Тут варто згадати, що у травні 2022 року під час випробувань у США лазерна система DE M-SHORAD змогла "виявити, відстежити, націлитися та знищити декілька 60-мм мінометних снарядів у польоті". І розробник запевняє, що у перспективі така система зможе збивати не тільки міни, але й ракети та артилерійські снаряди.

Протирадіолокаційна зброя

Війна в Україні демонструє, що протирадіолокаційна ракета, яка здатна націлюватися, а потім і знищувати ворожі радари, вантажівки зв’язку, машини постановки перешкод тощо, була б ефективною у боях з противником, який має у своєму арсеналі низку таких систем.

GMLRS
Ракета GMLRS, фото ілюстративне

Здатність ефективно знищувати такі ворожі об’єкти дозволяє краще координувати власні дії та, своєю чергою, зробити ворога "глухим та сліпим". Тут можна згадати таке – нещодавно Резніков повідомив, що ЗСУ найближчим часом отримують нові протирадарні ракети, яких до цього не було – що це може бути Defense Express детально розбирав в окремому матеріалі.

Невеликі бойові дрони

Війна в Україні підкреслила важливість наявності у військах невеликих малопомітних дронів з сучасною цифровою оптикою, які надають прекрасний огляд поля бою й можливість побачити, де ворог розташував свою артилерію чи іншу техніку тощо.

Вище на відео – яскравий приклад ефективності таких дронів на полі бою – оператор БПЛА "знайшов" у густому лісі ворожу машину, завдяки чому артилерія змогла високоточним ударом уразити її.

Супутниковий інтернет

Українські гелікоптери, що виконували небезпечні задачі в Маріуполі, доставили військовим на "Азовсталі" один важливий предмет – супутниковий інтернет-приймач SpaceX Starlink, без якого підтримувати зв’язок було б неможливо.

Сьогодні військові США зіштовхуються з проблемою пропускної здатності інтернету, передусім через те, що вони спрямовують якомога більше захищеного військового трафіку через якомога менше супутників, що робить систему вразливою у воєнний час. Водночас SpaceX з тисячами супутників-ретрансляторів створила менш безпечну, але стійкішу мережу. І хоча Starlink недостатньо безпечний для обробки конфіденційного військового зв’язку, у майбутньому він може надихнути на створення військової версії.

Читайте також: Кінець ери радянської зброї та рособоронпрому – українська армія творить нові тренди на ринку озброєнь