Зараз В’єтнам готується до міжнародної оборонної виставки Vietnam Defense Expo 2024, котра має пройти з 19 по 22 грудня 2024 року.
Свою експозицію для цієї виставки готує також і "Рособоронэкспорт", однак набір представлених зразків можна назвати вкрай скромним – лише три одиниці, колісний бронеавтомобіль "Тайфун-К" із ПТРК "Корнет", береговий ракетний комплекс "Рубеж-МЭ" (якому в нас була присвячена окрема публікація) та БМП-3, яку мають окремо дообладнати захисними решітками.
Читайте також: Близько 12 млн євро за один гвинтовий Super Tucano: Португалія через 6 років укладає угоду на закупівлю
Можливо в даному випадку росіяни з такою скромною експозицією розраховують не просто на "демонстрацію присутності", але й на те, що В’єтнам таки придбає щось із продемонстрованого, наприклад ті самі БМП-3.
Тим більш, що в теорії в’єтнамським військовим такого роду машини можуть бути актуальними для заміни наприклад 300 легких танків радянського виробництва ПТ-76, які ще буквально пам’ятають В’єтнамську війну. Не кажучи вже про те, що в’єтнамська берегова оборона досі використовує навіть самохідні артустановки СУ-100 та СУ-122 часів Другої світової війни.
Але інша справа, чи захоче сам В’єтнам купувати нове озброєння в Росії, особливо зважаючи на доволі негативну передісторію співпраці з російським ВПК, яка проявилась одразу в кількох моментах.
Наприклад, можемо згадати повідомлення про те, що у червні 2022 року В’єтнам замість купівлі нових російських Т-90С вирішив замовити спільну з Ізраїлем модернізацію Т-54 і Т-55, що буквально пам’ятають Хрущова. Мотив – до лютого 2022 року росіяни буквально "заломили" ціну за свої машини, а після початку повномасштабного вторгнення В’єтнам вирішив не ризикувати своїми відносинами із США.
Або ж можна згадати також історію із спробою РФ продати В’єтнаму "міні-версію" РСЗВ "Смерч" на шість пускових установок, яка спочатку отримала назву 9А52-4 "Кама", потім "Сарма", але експортному успіху це все рівно не сприяло. Дійшло до того, що на наприклад на виставку VIDEX-2022 у В’єтнам росіяни привезли просто виставкову модель системи, уже не сподіваючись на особливий інтерес до неї.
Хоча справедливості заради слід зауважити, що ось таке "відповзання" Росії із ринку озброєння В’єтнаму, який раніше вважався "традиційним", західні аналітики помітили м’яко кажучи не одразу. Бо наприклад ще в березні 2023 року були заяви про те, що РФ начебто може продати свої С-400 та Су-57 В’єтнаму, і це "багато що пояснювало".
Раніше Defense Express також писало про те, що у жовтні 2024 року В’єтнам говорив про зброю з Францією, і тут може бути в перспективі навіть "баттл" Rafale проти Су-30МК2.
Читайте також: Кораблі РФ досі стоять біля Тартуса, але Ізраїль там влаштував новий вибух силою в землетрус на 3 бали