xcounter
#

РФ хоче продати БМП-3 В’єтнаму, який досі використовує 300 ПТ-76 і навіть СУ-100, але чи зможе

2715
Підготовка БМП-3 для демонстрації на виставці Vietnam Defense Expo 2024, грудень 2024 року, фото з відкритих джерел
Підготовка БМП-3 для демонстрації на виставці Vietnam Defense Expo 2024, грудень 2024 року, фото з відкритих джерел

Росіяни намагаються хоч якось зберегти присутність на одному з ринків озброєння, який вважався "традиційним", але чи буде прийнята їх пропозиція

Зараз В’єтнам готується до міжнародної оборонної виставки Vietnam Defense Expo 2024, котра має пройти з 19 по 22 грудня 2024 року.

Свою експозицію для цієї виставки готує також і "Рособоронэкспорт", однак набір представлених зразків можна назвати вкрай скромним – лише три одиниці, колісний бронеавтомобіль "Тайфун-К" із ПТРК "Корнет", береговий ракетний комплекс "Рубеж-МЭ" (якому в нас була присвячена окрема публікація) та БМП-3, яку мають окремо дообладнати захисними решітками.

Читайте також: Близько 12 млн євро за один гвинтовий Super Tucano: Португалія через 6 років укладає угоду на закупівлю
Набір зразків експозиції "Рособоронэкспорт" для виставки Vietnam Defense Expo 2024, грудень 2024 року, фото з відкритих джерел

Можливо в даному випадку росіяни з такою скромною експозицією розраховують не просто на "демонстрацію присутності", але й на те, що В’єтнам таки придбає щось із продемонстрованого, наприклад ті самі БМП-3.

Тим більш, що в теорії в’єтнамським військовим такого роду машини можуть бути актуальними для заміни наприклад 300 легких танків радянського виробництва ПТ-76, які ще буквально пам’ятають В’єтнамську війну. Не кажучи вже про те, що в’єтнамська берегова оборона досі використовує навіть самохідні артустановки СУ-100 та СУ-122 часів Другої світової війни.

Але інша справа, чи захоче сам В’єтнам купувати нове озброєння в Росії, особливо зважаючи на доволі негативну передісторію співпраці з російським ВПК, яка проявилась одразу в кількох моментах.

В'єтнамські ПТ-76, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наприклад, можемо згадати повідомлення про те, що у червні 2022 року В’єтнам замість купівлі нових російських Т-90С вирішив замовити спільну з Ізраїлем модернізацію Т-54 і Т-55, що буквально пам’ятають Хрущова. Мотив – до лютого 2022 року росіяни буквально "заломили" ціну за свої машини, а після початку повномасштабного вторгнення В’єтнам вирішив не ризикувати своїми відносинами із США.

Або ж можна згадати також історію із спробою РФ продати В’єтнаму "міні-версію" РСЗВ "Смерч" на шість пускових установок, яка спочатку отримала назву 9А52-4 "Кама", потім "Сарма", але експортному успіху це все рівно не сприяло. Дійшло до того, що на наприклад на виставку VIDEX-2022 у В’єтнам росіяни привезли просто виставкову модель системи, уже не сподіваючись на особливий інтерес до неї.

Виставкова модель російської РСЗВ під індексом 9А52-4 на експозиції VIDEX-2022, зображення - Janes

Хоча справедливості заради слід зауважити, що ось таке "відповзання" Росії із ринку озброєння В’єтнаму, який раніше вважався "традиційним", західні аналітики помітили м’яко кажучи не одразу. Бо наприклад ще в березні 2023 року були заяви про те, що РФ начебто може продати свої С-400 та Су-57 В’єтнаму, і це "багато що пояснювало".

Раніше Defense Express також писало про те, що у жовтні 2024 року В’єтнам говорив про зброю з Францією, і тут може бути в перспективі навіть "баттл" Rafale проти Су-30МК2.

Читайте також: Кораблі РФ досі стоять біля Тартуса, але Ізраїль там влаштував новий вибух силою в землетрус на 3 бали