xcounter
#

Кораблі РФ досі стоять біля Тартуса, але Ізраїль там влаштував новий вибух силою в землетрус на 3 бали

48035
Вибух після удару по сирійським військовим об'єктам в Тартусі, 16 грудня 2024 року, зображення із соцмереж
Вибух після удару по сирійським військовим об'єктам в Тартусі, 16 грудня 2024 року, зображення із соцмереж

Що наразі відомо про становище російського контингенту в Сирії, та які можливі варіанти його подальшої долі

В соцмережах та ЗМІ поширилось повідомлення від Сирійської обсерваторії по правам людини про те, що ЦАХАЛ завдав новий удар по сирійській техніці та озброєнню в порту Тартус. При цьому стверджується, що під удар потрапили головним чином системи ППО і оперативно-тактичні ракети, а вибух був настільки потужним, що це спричинило несильний землетрус силою в 3 бали за шкалою Ріхтера.

Нюанс ситуації полягає в тому, що деякі кораблі РФ ще продовжують стояти біля (поки що) своєї бази в Тартусі в той час, як Ізраїль вже без жодних обмежень веде кампанію по вибомблюванню воєнного потенціалу Сирії.

Читайте також: Близько 12 млн євро за один гвинтовий Super Tucano: Португалія через 6 років укладає угоду на закупівлю

OSINT-аналітик MT_Anderson на своєму профілі в Twitter новий супутниковий знімок акваторії бази в Тартусі станом на ранок 15 грудня 2024 року, і там попри низьку хмарність можна розпізнати як мінімум два кораблі ВМФ РФ – фрегат "Адмирал Горшков" Північного флоту та "Адмирал Григорович" Чорноморського флоту.

При цьому можна зауважити, що "Горшков" стоїть взагалі на дистанції 15 кілометрів від найближчого причалу, тобто росіяни були вимушені відвести свої особливо цінні кораблі подалі від можливого ареалу ураження засобами ЦАХАЛу.

Також підкреслюється, що на даний момент російські кораблі не були зафіксовані в лівійському порту Тобрук, який вважається ймовірною точкою нового базування ВМФ РФ у Середземному морі в разі, якщо Кремлю таки доведеться покидати Тартус, котрий експлуатувався ще з 1971 року.

Окремий нюанс ситуації полягає ще й в тому, що це був уже повторний удар Ізраїлю по сирійському Тартусу, якого довелось остерігатись рашистам в цьому районі. Бо 10 грудня 2024 року вже було повідомлення про те, що Ізраїль відбомбився по базі в Тартусі, на рейді якої досі можуть стояти кораблі РФ.

Специфічно для росіян ситуація виглядає також і в плані евакуації з іншої стратегічно важливої точки в Сирії, а саме авіабази Хмеймім. В соцмережах з’явилось доволі показове відео, яке демонструє зліт транспортного літака Ил-76 під "конвоєм" вертольота Ка-52, який патрулює зону навколо аеродрому.

Аналогічний формат дій використовували наприклад радянські війська в Афганістані, коли було необхідно прикрити транспортні літаки на зльоті від можливої атаки ПЗРК. На цьому тлі можна зробити поправку на те, що темп евакуації російських військових із Сирії залежить не тільки від кількості наявного авіатранспорту, але й від можливостей по безпековим заходам також.

На даний момент можемо також зафіксувати факт появи нового повідомлення від ГУР МОУ, в якому йдеться зокрема про те, що на даний момент росіяни для евакуації із Сирії задіяли загалом три Ил-76МД та два Ан-124-100.

Читайте також: Поляки вважають, що Ізраїль втопив 15 ракетних катерів Сирії дронами-камікадзе IAI Green Dragon із БЧ всього 3 кг