xcounter
#

Ізраїль відбомбився по базі в Тартусі, на рейді якої досі можуть стояти кораблі РФ

28769
Кораблі ВМФ РФ в акваторії Тартусу, архівне фото з відкритих джерел
Кораблі ВМФ РФ в акваторії Тартусу, архівне фото з відкритих джерел

Бойові дії в Сирії набирають нових оборотів, на тлі яких для росіян загострилось питання цілісності їх баз

ЦАХАЛ почав кампанію цілеспрямованих повітряних ударів по території Сирії, мета яких – максимально знищити все озброєння та боєприпаси, які могли перейти в руки сирійських постанців після падіння режиму Башара Асада, що відбулось в неділю 8 грудня 2024 року.

Удари ізраїльських ВПС в рамках цієї кампанії направлені на бронетехніку, системи протиповітряної оборони, авіатехніку, запаси ракет та навіть катери й кораблі ВМС Сирії, які були зокрема розміщені в Тартусі.

Читайте також: Австралія вперше запустила Tomahawk та стала третьою країною, яка це зробила

Особливість ситуації при цьому полягає в тому, що судячи з усього російський флот свою базу в сирійському порту Тартус ще не полишив, про вивід кораблів РФ звідти говорити поки що зарано.

У таких припущеннях ми можемо виходити із супутникового знімку Тартуса станом на ранок 9 грудня 2024 року, який опублікував OSINT-аналітик MT_Anderson.

З цього знімку випливає, що станом на ранок вчорашнього дня на рейді порту Тартус, на відстані мінімум восьми кілометрів від берега стояли фрегат "Адмирал Григорович" проекту 11356, фрегат проекту 22350 "Горшков", один підводний човен проекту 636.6 і танкер "Калининграднефть".

При цьому ми також можемо зробити поправку й на нове повідомлення від Головного управління розвідки Міноборони України, в якому йдеться про те, що росіяни готують новий "сирійський експрес", але на цей раз – для евакуації своїх військових й техніки із Сирії остаточно.

Для вивозу вантажі у Середземне море вже направлені два великі десантні кораблі Північного флоту ВМФ РФ, до виходу також готуються один десантний корабель Балтійського флоту та суховантаж Sparta II із складу флоту компанії "Оборонлогистика" Міноборони РФ.

Якщо ж говорити про залишки ВМС Сирії, які могли непокоїти Ізраїль, то тут картина виглядає наступним чином. На початок 2024 року, за даними The Military Balance, сирійський флот мав у своєму складі один корвет радянського проекту 159, 16 ракетних катерів радянського проекту 205 та шість катерів іранського проекту Tir, шість тральників та три десантні кораблі.

Крім того, ВМС Сирії мали в своєму розпорядженні протикорабельні ракети типів П-15 "Термит" і П-35, російські комплекси "Бастион" та китайські ПКР типу C-802.

Читайте також: Румунія ще в 2008 році хотіла списати МиГ-21, але на цих літаках з проблемними РЛС та ракетами довелось літати аж до 2023 року