xcounter
#

Німеччина створює ще один центр, який буде ремонтувати західну техніку для ЗСУ, тепер у Румунії

1960
Німецькі компанії активно розширюють свої потужності для України (фото: Bundeswehr)
Німецькі компанії активно розширюють свої потужності для України (фото: Bundeswehr)

Загалом, якщо брати лише німецькі оборонні ремонтні підприємства у Східній Європі, то це вже буде третій центр після Литви та Словаччини

Німеччина розширює ремонтні та логістичні можливості з обслуговування західного озброєння поблизу кордонів з Україною. Й після відкриття центру у словацькому місті Михайлівці, який знаходиться у 25 км від Ужгорода, у Румунії створюється аналогічне підприємство.

При цьому ініціатива походить від німецького оборонного гіганта Rheinmetall, який вже почав будівництво сервісно-логістичного центру, повідомляє німецький телеканал N-tv, який поспілкувався з представником компанії. Повідомляється, що центр розгортається у місті Сату-Маре, всього у 17 км від кордону з Україною.

Читайте також: Чому, окрім винищувачів та ATACMS, необхідно не забувати про менші, але не менш важливі речі для ЗСУ

При цьому центр буде обслуговувати не тільки німецьку техніку, таку як танки Leopard 2, БМП Marder, БТРи Fuchs (у виданні зазначено цю машину, але інформації відносно її передачі від ЗСУ немає), а й британські танки Challenger 2 (нагадаємо, що німецька компанія модернізує цю машину разом із BAE Systems), іншу бронетехніку та автомобільний вантажний транспорт. Більше того, центр також має взяти на себе задачі з обслуговування бойових машин членів Альянсу, які перебувають у країні під час ротацій.

БМП Marder
БМП Marder (фото: Bundeswehr)

Зазначимо, що окрім центрів у Румунії та Словаччини, німецька оборонна промисловість активно використовує потужності ще одного ремонтного підприємства у литовському місті Йонава - Lithuania Defense Services. Його у липні відкрили Rheinmetall та Krauss-Maffei Wegmann.

Щоправда, без прив'язки до потреб ЗСУ, а саме литовської армії, яка активно експлуатує німецькі колісні бойові машини Boxer та САУ PzH 2000. Але саме цей центр першим закрив потребу у регулярному ремонті та відновленні САУ PzH 2000 для Збройних Сил України.

Rheinmetall
Rheinmetall активно розширюється на фоні потреби країн в озброєнні (фото: Rheinmetall)

Але його географічна віддаленість змусила шукати інші варіанти. Але варіант із Польщею реалізувати не вдалось через бажання Варшави отримати значну більшу частку залучення власних компаній та умову передачі технології. Водночас польські оборонні підприємства й так активно беруть участь в обслуговуванні техніки для ЗСУ, а також у її виготовленні з нуля на потребу українського війська і мова йде не лише про САУ Krab, а й колісні бойові машини Rosomak..

Читайте також: Шойгу так злякався дронів з "бавовною" на 3000 км, що до Москви стягнуть С-350 та навіть С-500