xcounter
#

Велика Британія погодила остаточний вигляд Challenger 3 і переходить до створення прототипів

8223
Challenger 3 (всі фото: Ministry of Defence UK)
Challenger 3 (всі фото: Ministry of Defence UK)

Challenger 3 має замінити у британській армії Challenger 2 та відрізняється повною цифровізацією та "еталонною" гарматою від Rheinmetall​

Програма оновлення танкового парку британської пройшла черговий важливий етап - затвердження остаточного вигляду танка Challenger 3, який з 2027 року має прийти на заміну Challenger 2.

Відповідно до повідомлення міноборони Великої Британії етап під назвою Critical Design Review був завершений із випередженням строків і тепер спільне британсько-німецьке підприємство Rheinmetall BAE Systems Land може почати виготовлення прототипів.

Читайте також: Oshkosh програв масштабний контракт на 8,6 млрд доларів на виробництво власного ж бронеавтомобіля JLTV
Challenger 3
Challenger 3

Зазначимо, що сам контракт на розробку та постачання 148 модернізованих машин був підписаний у 2021 році й має цінник у 800 млн фунтів (близько 0,97 млрд доларів). Головний напрям модернізації машин - повна цифровізація всіх систем, більше того, танк отримає нову башту з оновленими засобами прицілювання та спостереження, а також функцією автосупроводження цілей.

Буде замінена й британська нарізна 120-мм гармата Royal Ordnance L30 і танк отримає "еталонну" на цей час гладкоствольну Rheinmetall 120/L55, яка встановлюється у танках Leopard 2 у версіях A6 та вище, з можливістю вести вогонь боєприпасами з програмованим підривом. Також танк отримає новий комплект бронювання та можливість встановлення комплексу активного захисту.

Водночас необхідно зазначити, що оновлення бронетанкового парку британської армії відбувається паралельно із його скороченням на 35% і з 227 Challenger 2 модернізацію пройдуть лише 148 машин. Інші 79 планувалось списати, або продати, але з огляду на все є тим максимальним ресурсом машин, які вже посилюють Збройні Сили України.

Загалом роботи з постачання всіх замовлених танків мають завершитись до 2030 року. Проведення модернізації буде проходити у самій Великій Британії з широкою участю Rheinmetall.

Читайте також: Данія має "зайві" F-16, але замість України ці літаки може отримати взагалі Аргентина