xcounter
#

Challenger 2 від Великої Британії для ЗСУ: Лондон офіційно оголосив про передачу танків

Challenger 2 (всі фото: British Army)
Challenger 2 (всі фото: British Army)
5864

Передача Challenger 2 до України оголошена офіційно і тепер питання, хто швидше потрапить до ЗСУ Challenger 2​ чи Leopard 2​ від Польщі

Збройні Сили України отримають основні бойові танки Challenger 2 від Великої Британії. Про це офіційно повідомив британський уряд за результатами розмови прем'єр-міністра країни Ріші Сунака [Rishi Sunak] з Президентом України Володимиром Зеленським. Окрім танків, Україна також може розраховувати на додаткові артилерійські системи.

"Прем’єр-міністр окреслив прагнення Великої Британії посилити нашу підтримку Україні, зокрема шляхом надання танків Challenger 2 та додаткових артилерійських систем", - йдеться у повідомленні уряду Великої Британії.

Читайте також: Чи могла РФ почати використовувати ракети для С-300 чи С-400 для ударів по Києву
Challenger 2

Окрім того, зазначено, що "

весь уряд Великої Британії буде інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб швидко надати таку підтримку, яка дозволить Україні скористатися їхньою перевагою, виграти цю війну та забезпечити тривалий мир".

Водночас офіційно кількість танків Challenger 2, яка може бути передана до України, не розголошується. За інформацією британських ЗМІ мова може йти, як мінімум у першому транші, у 14 машин. Тобто танкову роту стандарту НАТО, при цьому чотири з них будуть надані у мінімально можливі терміни. Скоріш за все, саме ці чотири машини будуть використовуватись для навчання екіпажів.

Також зазначимо, що на користь передачі до України танків Challenger 2 говорив й намір Лондона скоротити кількість машин у строю. Станом на 2021 рік, відповідно до Military Balance, британська армія мала 227 танків Challenger 2, але лише 148 з них мали пройти модернізацію до рівня Challenger 3. Ще до 80 одиниць можуть знаходитись на консервації у різному стані, тобто загальний ресурс становить до 159 машин.

Challenger 2

Зазначимо, що танк Challenger 2 має свої особливості. Зокрема мова йде про доволі важку машину, бо з комплектами додаткового захисту він важить 75 тонн, що робить його одним з найважчих у світі. Без них - 64 тонни, що відповідає рівню Leopard 2 у версії A7. Такий рівень ваги пов'язаний із вагомим рівнем захисту машини, який публічно досі не розголошується.

Також треба враховувати те, що 120-мм гармата Challenger 2 неуніфікована за боєприпасом з іншими основними бойовими танками НАТО, зокрема такими як Abrams та Leopard 2. У британській машині встановлена нарізна гармата L30A1 з довжиною 55 калібрів, яка використовує снаряди з роздільним заряджанням.

Водночас Challenger 2 є значно молодшим танком за Leopard 2 та Abrams, він розроблявся на рубежі 80-90-х років, а на озброєння потрапив лише у 1998 році. За цим показником він навіть молодший за французький Leclerc. Про інші унікальні особливості та можливості Challenger 2 включно з його снарядами HESH - у окремому матеріалі.

Challenger 2

Нагадаємо, що до цього офіційне рішення передати Україні танки Leopard 2 оголосив президент Польщі. Але це рішення, у будь-якому випадку, формально залежить від Німеччини через правила реекспорту озброєння. І тому є питання, який танк потрапить до ЗСУ Challenger 2 чи Leopard 2.

Читайте також: Як часто в росіян падає рідкісний "Форпост", і що у них взагалі з ударними БПЛА