xcounter
#

На скільки вистачить 220 тисяч снарядів до Gepard, які Німеччина передає у стислі терміни

21957
35-мм снаряди Gepard, фото - Bild
35-мм снаряди Gepard, фото - Bild

Україна мала отримати понад 110 Gepard, які показали себе дуже ефективними проти "Шахедів", а це означає потребу й у відповідній кількості боєприпасів

Збройні сили України можуть розраховувати на значне поповнення запасів 35-мм боєприпасів до самохідної зенітної системи Gepard від Німеччини.

Борис Пісторіус, очільник німецького оборонного відомства, на черговому засіданні у форматі "Рамштайн", що проходить сьогодні 21 грудня, в онлайн форматі, оголосив, що у стислі терміни буде передано 200 тисяч одиниць цих боєприпасів.

Читайте також: Навіщо інфраструктура для обслуговування F-35 країнам НАТО, які від нього відмовилися та до чого тут Індія
Cheetah Gepard
Cheetah - версія Gepard з Нідерландів

Водночас така кількість звісно може вважатися дуже значною. Але треба враховувати кількість самих Gepard у ЗСУ. Україна мала отримати понад 110 Gepard, включно із їх голландською версією Cheetah з постачанням через США з Йорданії. Ця версія відрізняється здебільшого лише РЛС, а от дві гармати Oerlikon GDF залишились без змін та сумарно можуть видавати до 1100 пострілів за хвилину.

Але сам боєкомплект Gepard 640 снарядів 35х228 мм. Тобто на заряджання близько 110 самохідних зенітних установок необхідно близько 70 тисяч снарядів. А це значить, що 200 тисяч це трохи менше трьох повних завантажень всіх наявних в Україні Gepard.

Звісно тут може здатися, що навпаки, 200 тисяч це дуже мало. Але німецький Gepard демонструє дуже високу ефективність проти цілі типу "Шахед" і раніше українські зенітники розповідали, що мова йде про кілька коротких черг. Все звісно залежить від безлічі параметрів щодо курсу та траєкторії польоту цілі, але доволі часто і інтерв'ю фігурують цифри від 7-11 пострілів.

Якщо навіть збільшити середню витрату до 20-30 пострілів, то все одно одного боєкомплекту Gepard має вистачати на декілька десятків "Шахедів". А 200 тисяч - на тисячі збитих БПЛА.

Водночас Gepard також залучається до боротьби із крилатими ракетами, витрата на які боєприпасів може бути більшою. А окрім того, ворог зараз підняв висоту польоту "Шахедів" на понад 1,5 км. Це також може змінити витрату боєприпасів Gepard, але не унеможливлює її, бо він може знищувати повітряні цілі на висотах до 3 км.

Також нагадаємо, що попередній минулий відомий контакт на постачання до України снарядів до Gepard був укладений у січні 2025 року. Він стосувався 180 тисяч фугасно-запальних снарядів HEI-T, які Rheinmetall виготовляє на своєму заводі в Унтерлюссе, що у Нижній Саксонії з 2023 року. Нова виробнича лінія була розгорнута через те, що Швейцарія вирішила плекати свій нейтралітет.

Читайте також: Рашистам знадобився рік на масштабне копіювання українських зенітних дронів: тепер треба активно копіювати їх контрзаходи