Українська Odd Systems, яка відома розробкою та постачанням тепловізійних камер Kurbas, оголосила про початок стратегічного партнерства із данською Terma Group, яка відома в Україні своїми контейнерами-пілонами PIDS+ та ECIPS+ для F-16 українських повітряних сил. Метою співробітництва є створення недорого перехоплювача дронів на базі штучного інтелекту.
Зазначимо, що данська Terma насправді має дуже широку сферу діяльності, бо займається радіолокаційними станціями наземного та морського базування, включно зі спеціалізованими на виявленні дронів, а також авіонікою. Щодо останнього, то мова йде й про комплектуванням F-35 понад 80 критично важливих компонентів включно із частинами фюзеляжу, пілонами та радарною електронікою.
Читайте також: Що виявилось спільне між Т-62 і "Пантерою" під час аналізу в 1975 році, та до чого там було порівняння з Leopard 1
А також, як підкреслено в оголошенні про партнерство з українського боку, Terma "відома своїми можливостями інтегратора та роботою з різноманітними сенсорами".

І хоча у повідомленні від Odd Systems не було вказано конкретики щодо напряму співпраці, у самій данській Terma прямо написали, що вони постачатимуть "передові сенсорні технології та системи ситуаційної обізнаності для перевірених у бойових умовах безпілотних платформ Odd Systems". Додавши, що "ця співпраця поєднує найкращі досягнення західної оборонної інженерії з українськими військовими інноваціями".
Якраз об'єднання цих компетенцій, дозволить, як зазначає Terma, розробити "потужний комплекс перехоплювачів дронів, здатний ідентифікувати, відстежувати та автономно нейтралізувати різні повітряні загрози - від FPV-дронів та квадрокоптерів типу Mavic до розвідувальних та далекобійних дронів".
Щодо зазначених данцями "перевірених у бойових умовах безпілотних платформ Odd Systems", які в майбутньому комплексі вочевидь будуть виконувати роль "ефектора", тобто зенітних дронів, то українська компанія вже постачає платформу повітряного перехоплювача FPV "Горська-12".

З боку Defense Express зазначимо, що поки доволі рано робити припущення про фінальний вид самого комплексу протидії дронам. При цьому увагу варто звернути саме на слово комплекс, що означає рішення, яке об'єднує у собі засоби виявлення та знищення цілей.
Але досвід данців може бути використаний, наприклад, як для радіолокаційної системи виявлення дронів, так і для системи наведення перехоплювача на саму ціль. Водночас мова не йде про абсолютно готове рішення, яке за "пару хвилин" інтегрують у українське готове рішення, бо Terma оголосила про набір інженерів та інших фахівців під цей проєкт.
Також нагадаємо, що Defense Express нещодавно вже підіймав тему щодо складності створення автономних зенітних дронів, які на першому етапі, як мінімум мають отримати систему донаведення на ціль. І ми поспілкувались на цю тему з співзасновником Odd Systems, який також очолює The Fourth Law, що серійно виробляє рішення з дешевим "машинним зором".
Читайте також: У РФ спершу зупинили роботи над заміною "Ан-2", а тепер говорять про двигун під ций літак