Хоча американські винищувачі п’ятого покоління F-35 активно закуповуються в усьому світі, деякі учасники НАТО з фінансових чи політичних причин обрали інші літаки. Попри цей факт серед таких країн з’явилося бажання розгорнути можливості з використання та обслуговування F-35 у себе.
Таку інформацію озвучив президент Lockheed Martin International Майкл Вільямсон у п'ятницю на Королівському міжнародному повітряному військовому параді (RIAT). Також він навів декілька цікавих прикладів по міжнародній взаємодії.
Читайте також: ПС США хочуть ще купувати проблемні літаки KC-46, чому прийняли таке рішення

Розгортання потужностей з обслуговування має сенс при розгляді загальних потреб оборонного альянсу. Навіть якщо країна не є оператором F-35, то за потреби вона зможе прийняти та відремонтувати літак союзників.
Відповідно такі можливості покращують взаємодію між учасниками НАТО та розширюють поле для застосування сучасних винищувачів. Також розгалужена мережа обслуговування буде менш вразливою перед ударами противника.

Щобільше, до таких пропозицій міг докластися нещодавній випадок з британським літаком в Індії. Так, через погану погоду F-35B з авіакрила HMS Prince of Wales був змушений сісти в індійському аеропорту Тхіруванантапурам.
Відправлені спершу техніки не змогли швидко повернути винищувач в стрій, вимагаючи залучення додаткових спеціалістів та простою протягом п’яти тижнів. Щоб уникнути такої ситуації під час війни, країни НАТО хочуть мати власну можливість з обслуговування.

Також треба додати важливий момент щодо покращення можливостей промисловості та наземних технічних спеціалістів, які принесе розгортання обслуговування F-35. Ба більше, це дозволить створити інфраструктуру, яка потім може бути використана для власної закупівлі американських винищувачів п’ятого покоління.
Для Lockheed це чудовий шанс не лише отримати додатковий прибуток, а також потенційно розширити свою клієнтську базу. Відповідно, ця історія звучить як вигода для всіх.

Щодо взаємодії між учасниками НАТО, то президент Lockheed Martin International Майкл навів історію про передачу інформації з F-35 однієї країни, до командного пункту іншої. Причому він додав, що завдяки спеціальним контейнерам винищувачі 4-го покоління зможуть спокійно обмінюватися інформацією з новішими машинами.
Наголошується, що якщо такі можливості будуть в усіх 32-х країн-учасників, то це суттєво згладить та уніфікує взаємодію між військами. Це особливо важливо при використанні різних зразків техніки.
Читайте також: Україна з постачальником компонентів до F-35 розроблять перехоплювач дронів зі штучним інтелектом