Сили оборони України мають на озброєнні десятки зенітних самохідних установок Gepard, які в руках наших військових стали дійсно ефективним засобом проти такої загрози, як далекобійні ударні дрони, а також і проти ракет російського окупаційного війська.
"Був у захваті. Це дуже потужна, мобільна ефективна зброя. Це машина, яка дозволяє збивати засоби повітряного нападу ворога - безпілотні літальні апарати, крилаті ракети, розвідувальні дрони. Вона всі ці цілі може захоплювати і знищувати", - розповідає в сюжеті "Армія TV" командир екіпажу ЗСУ Gepard на ім’я Андрій з 1021-го зенітно-артилерійського полку.
Читайте також: Як KNDS Deutschland працюватиме в Україні: про Gepard, RCH 155 та Leopard - ексклюзивне інтерв'ю із очільником Ральфом Кетцелем
На питання про те, скільки загалом треба часу, щоб відпрацювати ціль, військовий відповідає наступне: "Це все буде залежати від параметрів цілі: її швидкості, висоти, курсу, траєкторії польоту. В принципі, були випадки, коли Gepard збивав з двох-трьох пострілів БПЛА. У нас було перше застосування, ми збили БПЛА, на дальності 3 км, витратили 11 пострілів".
На одній з машин, що була представлена у відео, є відмітки про збиття восьми російських дронів - відзначається, що це результат роботи за півтора місяця.
Як наголошує Андрій, людський фактор - а саме досвід та навченість екіпажу - має велике значення. Про топ-3 засоби проти російських дронів говорить, що "в мене топ-3 один - це "Гепард", "Гепард", "Гепард". Тільки так".

"По "Шахедах" працює чітко, по ракетах працює. Збитих є чотири ракети і 28 "Шахедів", - розповідає навідник-оператор Сергій про власний досвід роботи на цій машині.
Раніше Defense Express розповідав, що український Gepard із вдосконаленою РЛС буде стартом для спільних проектів з KNDS Deutchland.
Читайте також: Скільки танків та Gepard, БМП, САУ та ЗРК вже дала Німеччина для ЗСУ за час війни