xcounter
#

З’явилися перші фото самохідних зеніток Cheetah у ЗСУ: скільки часу знадобилося на передачу

6760
Всі фото — Повітряне командування "Захід" ПС ЗСУ
Всі фото — Повітряне командування "Захід" ПС ЗСУ

Всього на озброєння нашого війська має потрапити 60 одиниць цих машин, які були викуплені в Йорданії

Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗСУ на своєму акаунті у Facebook вперше оприлюднило фото самохідних зенітних установок Cheetah — це нідерландська версія німецької Gepard, яка відрізняється радіолокаційною станцією та оновленою системою управління вогнем.

Як розповідає командир екіпажу однієї з Cheetah Віталій, навчання на ці самохідні зенітки тривали два місяці, вони проходили у Німеччині: "Це була ретельна, інтенсивна і грунтовна підготовка. Але й зараз ми удосконалюємо свої навички. Постійно тренуємося, напрацьовуємо алгоритми дій в різних ситуаціях".

Читайте також: ЗРК NASAMS тепер коштує 410 млн євро, і це буквально шалена цифра
Як розповідають у командуванні, наразі цей розрахунок ЗСУ Cheetah

виконує бойові завдання зі знищення російських ударних безпілотних літальних апаратів, а також крилатих ракет.

Нагадаємо, що у травні минулого року в одному зі звітів Пентагону було оголошено, що американська компанія Global Military Products Inc має поставити невизначену кількість ЗСУ Gepard з граничними строками до 30 травня 2024 року, причому контракт виконувався у Йорданії у рамках USAI — Ініціативи сприяння обороноздатності України.

Йшлося одразу про 60 Gepard, які Йорданія у 2013 році викупила в Нідерландів за 21 млн євро. Наразі невідомо, чи отримала Україна всі ці зенітні самохідні установки. Можна припустити, що машини потребували проведення ремонту та відновлення.

Разом з тим, ЗСУ Gepard чудово зарекомендували себе в Україні, тож Cheetah мають стати хорошим поповненням парку цих зенітних самохідних установок українського війська.

Читайте також: Туреччина продала зенітні Korkut неназваній країні - у 2021 році він пропонувався ЗСУ і це аналог Skynex