Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Шасі для Ан-178
Державне підприємство "Антонов" (входить до складу ДК "Укроборонпром") уклало з ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова" контракт щодо постачання 13 стійок передньої та основної опор шасі для літаків Ан-178.
Читайте також: Морська піхота США, Bayraktar TB2 та понад 30 кораблів: Міноборони розкрило деталі "Сі Бриз – 2021"
Відповідну інформацію, про укладення контракту від 1 березня 2021 року на суму у 170 351 436 гривень було оприлюднено на майданчику держзакупівель ProZorro.
Згідно з розміщеними на сайті даними, ДП "Антонов" замовило у ДП "ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова":
- п'ять стійок передньої опори шасі (вартість одиниці виробу 12 653 290 гривень);
- три стійки основної опори шасі правої (вартість одиниці виробу 9 836 635 гривень);
- п'ять стійок основної опори шасі лівої (вартість одиниці виробу 9 836 635 гривень).
Строк постачання - "згідно з графіком постачання агрегатів шасі для літака Ан-178", який розміщений в Додатку №7 договору (не був оприлюднений публічно).
Поки "Адмирал Кузнецов" ржавіє...
РФ замінила наряд своїх повітряних сил, котрі виконували патрулювання в Арктиці.
На аеродромі "Рогачёво" Північного флоту РФ, що розташований на архіпелазі Нова Земля, замість винищувачів МіГ-31БМ "дослідне бойове чергування" почали нести МіГ-29К зі складу 100 корабельного авіаполку.
Штатне місце базування цього 100 корабельного авіаполку – авіаносний крейсер "Адмирал Кузнецов", що зараз перебуває в перманентному ремонті.
Як заявляють військові РФ, "несення дослідного бойового чергування льотчиками на архіпелазі Нова Земля істотно розширює сферу застосування винищувальної авіації Північного флоту в Арктиці та значно збільшує зону контрольованого повітряного простору над акваторією Північного морського шляху".
Повернули з "Кладовища"
У США відремонтували та повернули у стрій другий стратегічний бомбардувальник Boeing B-52 Stratofortress з "кладовища" на авіабазі Девіс-Монтан, що в Аризоні.
Літак B-52H Wise Guy ("Розумник") з бортовим номером 60-034 перебував на зберіганні з 2008 року та свого часу налітав понад 17 000 годин.
У травні 2019 року він був доставлений з авіабази Девіс-Монтан на авіабазу Барксдейл, штат Луїзіана, для проведення ремонту, а 9 березня 2021 року був доставлений на нову базову станцію на авіабазі Майнот, що в Північній Дакоті.
Постачання БТР-4
Керівництво Дивізіону бронетанкової техніки ДК "Укроборонпром" офіційно підтвердило підписання контракту з Міністерством оборони України з постачання 75 одиниць нових бронетранспортерів.
Відповідну інформацію днями оприлюднив в інтерв’ю SecurityTalks директор Дивізіону Євген Анфалов. "Зараз вже підписаний контракт на постачання 75 БТР-4. В нас є завдання по цьому року", - повідомив він.
При цьому він зауважив, що таке велике замовлення (без вказання конкретних термінів виконання) ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова" самотужки виконати не зможе, тому до роботи будуть залучені й інші бронетанкові заводи Концерну та привітні підприємства.
Нову модернізацію МіГ-29МУ2 для ЗСУ майже доробили...
На ЛДАРЗ бідкаються, що не мають на 2021 рік нових замовлень від держави на свою продукцію
Нині на ДП "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод" (входить до складу ДК "Укроборонпром") доробляють минулорічні замовлення – два варіанти модернізації винищувача (ймовірно МУ1 та МУ2).
Найцікавішою версією з них є МіГ-29МУ2 – спроба львів'ян зробити з першої суто повітряної версії МіГ-29 багатоцільовий винищувач, що буде здатний уражати цілі як у повітрі, так і на землі.
Разом з тим журналісти відзначають, що попри значну кількість винищувачів МіГ-29 в Повітряних силах ЗСУ (близько сотні) та можливостях ремонту або модернізації десятка літаків щорічно, авіазавод опинився на межі майбутньої зупинки, оскільки не має нових замовлень на 2021 рік. Деталі – в матеріалі Defense Express.
Гарних вихідних!
Читайте також: Без шансів для Кремля: американська армія отримає на озброєння САУ із рекордною далекобійністю