Україна поки що не має на озброєнні високоточних далекобійних бомб GLSDB і вони не з’являться в Україні до осені цього року – таку інформацію у Конгресі США повідомила заступниця радника Пентагону зі справ України, РФ та Євразії Лаура Купер.
Так, ще на початку лютого в черговому пакеті оборонної допомоги на 2,175 млрд доларів США оголосили про передачу Україні нового типу озброєння – високоточних бомб GLSDB (спільна розробка Boeing та SAAB), з якими дальність наявних на озброєнні ЗСУ ракетних систем HIMARS та M270 збільшилася б до 150 км.
Читайте також: Передачу яких далекобійних ракет для України Британія відкрила Storm Shadow замість ATACMS
Ракети були виділені у рамках програми USAI, коли озброєння та військова техніка замовляється безпосередньо у виробника і, відповідно, головним питанням було те, а коли саме Україна може отримати цю високоточну зброю, щоб діставати рашистів у глибокому тилу.
Тепер ми маємо інформацію, що GLSDB з’являться не раніше осені – втім, крім термінів постачання, важлива також і кількість ракет, які спроможна виготовити американська "оборонка".
І тут ми можемо згадати таке – що ще в січні ЗМІ відзначали, що за оцінками аналітиків, після погодження передачі Україні високоточних GLSDB перші 24 бомби Україна може отримати протягом дев’яти місяців. Що в цілому вкладається у визначені Купер терміни "не раніше осені". А загалом до кінця 2024 року США зможуть поставити Україні 750 таких бомб.
Тобто – якщо, наприклад, США розпочнуть постачати GLSDB Україні вже восени 2023 року, то середній темп передачі бомб становитиме приблизно до 47 бомб на місяць. Що в цілому – з урахуванням того, що Україна взагалі буде першою країною, яка використає цю зброю на полі бою, виглядає непогано – хоча, звичайно, чим більше, тим краще.
У контексті передачі GLSDB варто також згадати, що рашисти у своєму "стилі" вже "ефективно збивають" ці бомби, і навіть продемонстрували "роботу" по бомбах свого зенітного ракетного комплексу "Бук", з якого ледь не попадали ракети через неналаштований блок підсилювачів вертикального наведення.
Читайте також: Замість ракет ATACMS пропонують бити рашистів безпілотниками, але насправді може бути й крутіший варіант