xcounter
#

Є своє, але воно непотрібне: ЗСУ не розглядає для модернізації ударних Мі-24 український комплекс "Бар‘єр-В"

25949
Модернізовані в Україні Мі-24G ВС Азербайджану з комплексом "Бар'єр-В"
Модернізовані в Україні Мі-24G ВС Азербайджану з комплексом "Бар'єр-В"

При цьому ведуться перемовини з встановлення на гелікоптери набагато дорожчих закордонних аналогів

Випробування вітчизняної системи з керованими ракетами "Бар‘єр-В", які наразі проводяться з гелікоптерами Мі-8МСБ не фінансуються і не замовлялися Державою.

Про це повідомив в інтерв’ю Security Talks Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов.

Читайте також: Олег Коростельов: Розраховуємо, що за рік ми вийдемо на випробування ударного БПЛА "Сокіл-300"
Бар’єр-В
ПТРК "Бар’єр-В" від КБ "Луч" пройшов черговий етап державних випробувань, які проводились фахівцями ДНДІ ВС ОВТ у 2020 році

"Я повинен сказати, що на жаль, ця робота не є роботою, яка стоїть в позиції державного замовлення. Вона поки просувається за рахунок оборотних коштів КБ "Луч", "Мотор Січ", "Фотоприлад" та підприємства "Рамзай", - розповів Олег Коростельов.

При цьому він наголосив, що випробування комплексу високоточного ракетного озброєння з дальністю ураження 8 км проводять тільки на багатоцільовому гелікоптері Мі-8, а про ударний Мі-24 мови взагалі немає.

Бар'єр-В
Мі-8МСБ-В від АТ "Мотор Січ" з встановленим комплексом керованого озброєння 524Р спільної розробки та виготовлення ДержККБ "Луч", ПрАТ "Рамзай" та ДП "Фотоприлад" на виставці MSPO-2018

"Тому що ми то її проводимо під гелікоптер Мі-8МСБ, а на Мі-24 нам ніхто (завдання) не поставив, і ми не проводимо ці роботи й ось це мене бентежить", - сказав очільник ДККБ "Луч".

Він припустив, що така ситуація склалася через певні очікування українських військових щодо можливих постачань аналогічних й вже випробуваних зразків, що застосовуються в країнах НАТО.

ОПСН
Якщо азербайджанські модифікації Мі-24 у 2009 році постачалися з оптичними станціями південноафриканської фірми АТЕ, то наразі в України вже є власна сучасна ОПСН

"Всі думають, що "закордон нам допоможе", а саме думають, що будуть і чиїсь ракети на Ми-24, чиїсь прицільні системи й так далі. Хоча, ми вже практично довели, що і наша оптико-прицільна станція, і ракети достатні, щоб забезпечити сучасні вимоги", - відзначив Олег Коростельов.

Він також виразив впевненість, що вітчизняний комплекс для модернізації ударних гелікоптерів не гірший за західні аналоги й цілком підходить до українських умов та реалій.

Бар'єр-В
Мі-8МСБ-В с комплексом "Бар'єр-В" на Міжнародній виставці "Зброя та Безпека-2019"

"Коли ми говоримо про Мі-24, тобто про бойовий гелікоптер, так ось, він ніким не виставляється ні на державне замовлення (його модернізація) ні на його переозброєння. Цілком можливо, замовник (Міноборони України) веде переговори з якимись іноземними фірмами (як то оборонні компанії з Ізраіля, Франції або Британії, про перемовини з якими щодо модернізації Мі-24 ЗСУ періодично повідомляють у ЗМІ), але я вважаю - краще мати своє, яке не гірше. Можна навіть влаштувати змагання. Ось я не боюся цього, тому-то швидше за все ми в цьому переможемо!", - наголосив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч".

Модернізовані в Україні Мі-24G ВС Азербайджану з комплексом "Бар'єр-В"

Варто відзначити, що подібні міркування базуються не на "пустому місті", а на досвіді експлуатації цієї системи іноземними замовниками. Зокрема відомо, що одна з країн, яка замовила значну партію для модернізації своїх ударних гелікоптерів успішно відстріляла декілька десятків українських ракет.

"Ми в Азербайджан експортували близько 300 ракет (РК-2П) для восьми або дев'яти гелікоптерів, які були доопрацьовані й вони успішно конкурують, при спільних навчаннях з турецькими військами, з машинами де стоїть Hellfire або інші системи. Тому я не вважаю, що ми там, десь відстаємо", - підкреслив Олег Коростельов.

Бар'єр-В
ТТХ "Бар'єр-В"

Очільник держпідприємства висловив впевненість, що військові мають проаналізувати український досвід і не чекати на пропозиції від іноземних виробників, а почати просувати свої системи. Принаймні дати вітчизняним розробкам шанс.

"Я вважаю, що цю роботу, враховуючи наші минулі роботи по "Штурму-СМ", з огляду на заділи для іноземних замовників, її треба ставити на державні рейки. Тобто включати в держзамовлення, визначати якісь суми на виготовлення, досить невеликі та проводити повним ходом цю роботу", - наголосив Олег Коростельов.

Читайте також: Поки чекають на лопаті до Мі-24: гвинтокрили Мі-8 "знищують цілі" в зоні ООС