На одному із аеродромів Донецької області, в районі проведення операції Об’єднаних сил, Збройні Сили України провели тренування передових авіанавідників та груп бойового управління вертольотами.
Українські захисники практикувалися у наведенні Мі-8 на наземні цілі та умовно "знищували" ворога, говорить прес-служба Операції об’єднаних сил.
Читайте також: ЗСУ розпочали випробування САУ Dana-M2: як тестують нову зброю (фото)
![](/media/contentimages/91c60896d7020dfe.jpg)
Там також наголосили, що Командування ООС дотримується Мінських домовленостей у повному обсязі та проводить тренування без реального застосування авіаційного озброєння.
"Проте, у разі загострення ситуації на лінії розмежування, армійська авіація готова виконувати завдання за призначенням у повному обсязі", - запевняє прес-служба Операції об’єднаних сил.
![](/media/contentimages/71e60896df07edf4.jpg)
Паралельно, видання АрміяInform розповіло про інший епізод використання гвинтокрилів Мі-8 ЗСУ. 18 бригада армійської авіації імені Ігоря Сікорського провела чергову льотну зміну за схемою "день-ніч за встановленого мінімуму погоди".
![](/media/contentimages/4a560896ee545321.jpg)
Особливістю цієї льотної зміни став дебют курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Майбутні пілоти за визначеним планом здійснили свої перші вильоти на вертольотах Мі-8, до цього вони виконували польоти лише на гвинтокрилах Мі-2.
![](/media/contentimages/9f460896f11c3747.jpg)
Під час цієї льотної зміни пілоти Мі-8 виконували завдання на здійснення вильотів в зону та на майданчик, і також – транспортування вантажу на зовнішній підвісці.
Польоти також відбувались у нічний час, екіпажі працювали в окулярах нічного бачення.
![](/media/contentimages/5c460896f45edaac.jpg)
Як мінімум, "ударне" або ж "навчальне" амплуа є нетрадиційним для гвинтокрила Мі-8. Але з іншої сторони, Збройні Сили України поки не мають іншого вибору: наприклад, випробування дослідних лопатей українського виробництва триватимуть до кінця травня 2021 року.
![Мі-24П ЗСУ із новими лопатями виробництва](https://defence-ua.com/media/illustration/articles/64f60882227979ac.jpg)
І лише після успішного завершення випробувань дослідних зразків лопаті підуть у серійне виробництво, а Мі-24 армійської авіації ЗСУ – зможуть регулярно здійматись у повітря.
А випробування гвинтокрила Мі-2 МСБ, котрий тепер може виконувати роль навчально-бойового – завершились лише учора.
![Мі-2МСБ](https://defence-ua.com/media/illustration/articles/07f6087d5f1538cf.jpg)
Читайте також: Об'єднані сили тренувались зривати "Точкою-У" можливу висадку десанту противника