Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Уражений "Циклон"
Після декількох днів уточнень щодо реальних результатів удару по бухті у поки окупованому Севастополі у ніч на 19 травня, у Генеральному штабі ЗСУ офіційно повідомили, що був уражений ракетний корабель "Циклон" проекту 22800 "Каракурт".
Читайте також: У РФ впав іранський дрон Mohajer-6 - чим цікаві ці дуже рідкісні кадри
Ураження "Циклона" - вкрай позитивний аспект. Бо мова йде про носія крилатих ракет "Калибр" та протикорабельних "Оникс" (8 пускових шахт). При цьому без головного недоліку малих ракетних кораблів "Буян-М" - відсутності ППО, бо проект 22800 "Каракурт" отримав морську версію ЗРГК "Панцирь-МЕ".
Більше того, "Циклон" - найновіший корабель Чорноморського флоту РФ, він був переданий 12 липня 2023 року, на два місяці пізніше переданого лише формального корвета "Меркурий", який побудували на Балтійському морі й тому він не може протий Босфор.
"Зоряні війни" проти РФ
Збройні Сили України завдали чергового далекобійного удару по окупантах у Криму. Атака була здійснена вчора ввечері, 23 травня, по цілому ряду об'єктів з використанням, балістичних ракет ATACMS.
Про використання саме цих ракет говорить зведення так званого міноборони РФ, яке відрапортувало про нібито збиття трьох таких ракет. Але лише на одному відео з поки окупованої Алушти зафіксовано одразу чотири вибухи й безпорадну спробу російської ППО перехопити балістичні ракети. Розповідаємо, чому на вузол зв'язку під Алуштою пішло одразу чотири ATACMS.
С-400 проти ATACMS
ЗСУ продовжують методичне знищення російських систем ППО, включно із найбільш далекобійними С-400 і зараз у мережі розійшлось відео, яке знято з розвідувального дрона, який не лише виявив та передав цілевказівку, але й зафіксував момент знищення російського ЗРК С-400.
І це відео є чудовою ілюстрацією того, як російські аналоговнєтні ЗРК вміють перехоплювати балістичні ракети. Зокрема видно, як здійснюється послідовний пуск шістьох зенітних ракет після чого позицію С-400 накривають касетні суб-боєприпаси. А це вже призводить до знищення російського ЗРК із РЛС.
Дальність далекобійних бомб УМПБ Д-30СН
Рашисти вперше виклали якісне зображення використання нових далекобійних бомб УМПБ Д-30СН, які з березня активно застосовуються для ударів по українських містах. Зокрема для методичних терористичних неприцільних бомбардувань Харкова.
На наявному зображені зафіксовано скидання чотирьох таких бомб, які створені на базі ФАБ-250. При цьому лише у трьох з них розкрилось оперення. А ось четверта вочевидь є поясненням таких ситуацій, як обвал багатоповерхового будинку у Бєлгороді. Але найголовніше - це можливість локалізувати місце скидання, що і було проведено Defense Express. Розповідаємо, якою може бути дальність цих бомб.
Знищені літаки РФ
Ще у ніч на 19 травня українські дрони успішно атакували російський аеродром у станиці Кущівська Краснодарського краю. Він знаходиться у 250 км від лінії фронту і хоча є навчально-тренувальною 195-ю авіабазо, там тепер базується бойова фронтова авіація, включно із бомбардувальниками Су-34.
Але тепер з'явились якісні супутникові знімки, опубліковані "Радіо Свобода", на яких вже зафіксовано результат цієї атаки. На них зафіксовано пошкодженими літаки, які були ідентифіковані, як фронтовий бомбардувальник Су-34 та винищувачі Су-27 та Су-30. Додаткову увагу можливо приділити літаку, який позначений, як Су-27. Бо він має стандратне забарвлення у кольорах пілотажної групи "Русские Витязи".
Читайте також: У РФ знову скасували "танковий біатлон", який відомий феєричними промахами по стаціонарних цілях