xcounter
#

Хоча у порівнянні з Т-90С китайський VT-4 виявився кращим, на виставці в Чжухаї цей танк зламався

31276
Китайський VT-4, ілюстративне фото з відкритих джерел
Китайський VT-4, ілюстративне фото з відкритих джерел

ОБТ цього типу є знаковим для експорту озброєння Китаю, то ж як можна сприймати цей епізод

В рамках Zhuhai Air Show 2024 Китай проводив зокрема показові виступи із використанням власних зразків бронетехніки. Під час однієї із таких демонстрацій основний бойовий танк VT-4 просто заглох та зламався при спробі подолати підйом, після зупинки машина зрушити з місця не змогла.

Відповідне відео уже з’явилось у соцмережах, і такий епізод виглядає як мінімум специфічно. Бо буквально у вересні цього року мова була про те, що китайський VT-4 показав на випробуваннях кращі результати, аніж Т-90С, і це реально програш Росії.

Читайте також: Супутник показав розширення об’єктів під виробництво KN-23 в КНДР, але дещо важливе все рівно "поза кадром"

Слід зауважити, що до цього моменту повідомлень про аналогічні епізоди з китайським VT-4 в публічному просторі не було. І тут можна навіть припустити, що якщо подібні поломки із VT-4 під час демонстраційних виступів і траплялись, то витік інформації вдалось локалізувати.

Оскільки тут мова про доволі чутливий зразок озброєння, який вважається важливим для індустрії експорту озброєння Китаю. Хоча далі варто згадати приклад про те, що у листопаді 2023 року Китай завершив постачання танків VT-4 до Таїланду, строк виконання не відрізняється від постачання "Оплоту", і там мова була саме про те, що поставка 60 танків зайняла аж 7 років.

На даний момент експортними покупцями VT-4, крім згаданого вище Таїланду, стали також Пакистан та Нігер. Якщо повертатись до згаданого вище епізоду, що VT-4 виграв порівняння із російським Т-90С, то тут варто зауважити також і те, що на даний момент Алжир ще не заявляв намір купити цей китайський ОБТ.

Поломка китайського Type-96B на "танковому біатлоні" в 2016 році, ілюстративний колаж з відкритих джерел

Для ретроспективи тут можна пригадати й про більш специфічний епізод – під час чергового російського "танкового біатлону" на полігоні "Алабино" в 2016 році на китайському ОБТ Type-96B почала буквально розвалюватись ходова.

Тобто певні історичні проблеми з якістю виготовлення бронетехніки китайський ОПК раніше мав, і вони цілком могли проявитись у епізоді з поломкою VT-4 під час демонстрації на Zhuhai Air Show 2024.

Раніше Defense Express писав про те, що Китай вперше публічно показав свій аналог THAAD та С-500 під назвою HQ-19, про який досі відомо мало.

Читайте також: КНДР ще в 2010 році показала копію С-300 під назвою KN-06, але їй все ж знадобились системи ППО від РФ