Нещодавно Алжир проводив випробування основного бойового танка VT-4 китайського виробництва. Порівняно з російським Т-90С, китайський VT-4 показав відмінну точність влучання при стрільбі за різних умов, і також високу надійність роботи силової установки та шасі під час маршу на дистанцію в 500 кілометрів.
Алжирська сторона залишилась задоволена такими результатами, і тому розглядає варіант купити китайські танки для заміни російських. Про це в своїй публікації стверджує портал Army Recognition.
Читайте також: Рашисти кажуть, що в Бурятії зробили дронматку "Буря-20" з машинним зором для FPV
Від Defense Express підкреслимо, що з наведеної вище інформації випливає те, що Росія отримала черговий програш у боротьбі за присутність на світовому ринку озброєнь. Тим більш, що тут йдеться про те, що перевагу китайським танка віддає одна з країн Африки, що вважалась традиційним покупцем саме російської зброї.
В даній історії є такий контекст. Після 2022 року Алжир зіткнувся із тим, що він не може отримати раніше законтрактовані комплектуючі до уже наявних танків Т-90С (орієнтовно 600 одиниць), ну і також - що не відбувається поставка уже раніше законтрактованих машин, які замість на експорт пішли безпосередньо на потреби окупаційних військ РФ.
На цьому тлі Алжир задумався про вибір іншого типу ОБТ для свого війська, який був би настільки масовим, як і російський Т-90С. Але тут в алжирців виник лише один варіант – китайський VT-4.
Далі ми маємо зробити такі поправки. Оскільки китайський VT-4 в цій історії для Алжиру виявився по суті безальтернативним, то усі компліментарні оцінки від алжирської сторони про цю машину можуть виявитись теж політично вмотивованими.
Крім того, бачимо дані про бажання Алжиру замовити VT-4, але не бачимо, в якому темпі сам Китай буде готовий постачати ці танки, в які строки та в яких обсягах це може бути реалізовано. Але тим не менш, сам факт того, що один з традиційних покупців російської зброї йде курсом поступової заміни на інші зразки, безперечно є програшем Кремля в цій ситуації.
Раніше ми також писали про те, як один захоплений Т-90 призвів до втрати РФ мільярдів доларів, і як завдяки захопленню Т-90М та його публічному аналізу вдалось забити величезний "цвях" в експорт РФ озброєння.
Читайте також: То все ж таки яким має бути винищувач наступного покоління: у США хочуть переглянути вимоги до NGAD