Під час одного із парадів у 2017 році північнокорейський режим показав зенітно-ракетний комплекс, який візуально виглядав як копія російського С-300 та отримав позначення KN-6, або ж Pongae-5. Судячи з усього, "поставити на потік" виробництво такого ЗРК Північна Корея не змогла, тому їй знадобились прямі поставки засобів протиповітряної оборони від Росії.
У всякому випадку, саме так можна пояснити наступне повідомлення від розвідки Південної Кореї, на яке в своїй публікації посилається портал The War Zone – що в обмін на участь солдат КНДР в бойових діях проти ЗСУ кремлівський режим поставив своїм північнокорейським "колегам" системи ППО.
Читайте також: Зенітні FPV-дрони знищили понад 400 російських БПЛА і це лише у межах одного проєкту
Окремо слід підкреслити, що поставки засобів ППО для Північної Кореї – це не єдина форма "оплати" від Кремля, однак тут привертає увагу сам факт, що північнокорейський режим вирішив системно оновити наземний компонент свої протиповітряної оборони, що покладається на старі радянські ЗРК типів С-75, С-125 та С-200.
Які саме засоби ППО Росія постачає в КНДР, наразі конкретизації нема. Тому висловлюються лише припущення, що рашисти могли дати північнокорейському режиму чучхе системи типів С-300/400, або ж ракетно-артилерійські комплекси "Панцырь".
В свою чергу, згадка про північнокорейський проект KN-6 більш ніж доречна, бо вона ілюструє, в якому саме контексті у Північної Кореї міг виникнути запит до РФ на передачу сучасних засобів протиповітряної оборони.
По KN-06, він же Pongae-5 у відкритому доступі є вкрай небагато даних. Зокрема можна зустріти оцінку, що цей комплекс має підтверджену дальність стрільби до 150 кілометрів, маса бойової частини зенітної ракети може коливатись від 120 до 200 кілограмів, а склад батареї може бути наступним – три-чотири пускові установки, одна РЛС та одна машина управління.
При цьому CSIS в своїх матеріалах проводив доволі цікаві порівняння, за якими виходить, що відмінність KN-06 від С-300 полягає хіба що у використаному типі шасі – КАМАЗ замість МАЗ, і це насправді логічно. Особливо якщо зробити поправку на те, що ще з 2007 року в північнокорейському місті Пхьонсон працює спільним із КАМАЗом завод по виробництву колісних шасі.
Окремо цікавим є те, що хоча перша презентація KN-06 відбулась ще у 2010 році, остаточно цей комплекс поставити у стрій Північна Корея змогла лише в 2017 році, всі ці сім років тривали випробування та доопрацювання цього ЗРК.
Точна кількість виготовлених KN-06 наразі невідома, вважається, що такі комплекси були розгорнуті для прикриття об’єктів ракетної програми біля Сохе.
Читайте також: Ракета 48Н6 була взята на озброєння ще в 1990 році, такі є навіть у В’єтнаму