xcounter
#

Китай вперше публічно показав свій аналог THAAD та С-500 під назвою HQ-19, про який досі відомо мало

16047
Китайський HQ-19 на експозиції Airshow China 2024 в Чжухай, фото з відкритих джерел
Китайський HQ-19 на експозиції Airshow China 2024 в Чжухай, фото з відкритих джерел

Що це за протиракетний комплекс, що наразі про нього відомо та чому Китаю важливо мати таку систему

В соцмережах з’явились фото, які вказують на те, що на експозиції аерокосмічної виставки Airshow China 2024 в китайському місті Чжухай відбулась перша публічна презентація китайського протиракетного комплексу HQ-19, створеного на базі ЗРК HQ-9 (клону російського С-300).

До цього моменту китайський HQ-19 публічно не презентувався, у відкритому доступі можемо знайти лише кадри із випробувань прототипів цієї протиракетної системи в 2016 та 2019 роках.

Читайте також: ВМС США перенесли списання трьох найпотужніших у строю ракетних крейсерів Ticonderoga

На даний момент у відкритому доступі є вкрай мало даних по комплексу HQ-19: є лише вказівка, що цей протиракетний комплекс призначений для збиття балістичних ракет середньої дальності (тобто із дальністю стрільби в діапазоні від 1000 до 3000 кілометрів), ну і також є візуальне зображення ракети-перехоплювача до HQ-19.

Вперше про китайський HQ-19 інформація в матеріалах Пентагону була опублікована в 2017 році, і саме з цього моменту цей протиракетний комплекс отримав особливу увагу від американців. За їх оцінками, розробка HQ-19 в КНР стала "відповіддю на аналогічні розробки в США", тобто комплекс протиракетної оборони THAAD.

Ну й окрім того, за функціоналом китайський HQ-19 також можна порівняти із російським протиракетним комплексом С-500.

На перший погляд, може виникати логічне питання про те, навіщо Китаю комплекс для збиття балістичних ракет з дальністю пуску від 1000 до 3000 кілометрів, якщо наприклад у США або інших країнах Заходу своїх БРСД поки що нема.

Відповідь тут може бути в тому, що Китай свій HQ-19 створював у першу для захисту від балістичних ракет Індії, які мають доволі специфічні характеристики. Наприклад, в розпорядженні сухопутних військ Індії є сімейство балістичних ракет середньої дальності Agni-1 (дальність стрільби до 700 км, маса БЧ 1000 кг), Agni-2 та Agni-3 (дальність стрільби обох типів сягає 1500 км, маса БЧ 100 кг), загальна кількість наявних пускових установок – 20 одиниць.

В свою чергу, на єдиному атомному підводному човні-носієві балістичних ракет Arihant можуть розміщуватись до 12 БРСД морського базування типу K-4 з дальністю пуску до 3000 кілометрів.

Раніше Defense Express розповідав про те, що китайці кепкують та глузують з російського Су-57 й вперше детально його зняли зблизька.

Читайте також: КамАЗ задекларував багатомільйонні збитки - це про одного з найбільших постачальників вантажівок до армії РФ