Китайська державна Norinco повідомила про успішне виконання контракту на постачання до Таїланду останніх замовлених танків VT-4.
Й остання партія з 12 машин у жовтні була передана до 6-го кавалерійського батальйону тайських збройних сил, про що, як пише Janes, повідомив на виставці озброєння Defense & Security 2023 у Бангкоку представник китайської компанії.
Читайте також: ЗРК HAWK у ЗСУ стане більше і не факт, що старих: в Іспанії почались навчання нової групи зенітників
У цій ситуації вкрай цікаво порівняти строки постачання китайських танків VT-4 та українських "Оплот". Контракт з Китаєм Таїланд уклав у 2016 році, поступово розширюючи замовлення по ходу отримання виготовлених машин.
Наприклад, перша партія з 28 одиниць за 141 млн доларів була доставлена у 2017 році, в якому було замовлено ще 10 з 58 млн доларів зі строком постачання у 2019 році. Цікаво, що про наступні замовлення на 22 танки VT-4 Бангкок чи Пекін не повідомляли. Водночас у Norinco вважають, що Таїланд потребує ще близько 100 танків, для заміни старих американських M41 Walker Bulldog та M60.
Таким чином на постачання 60 танків VT-4 Китаю знадобилось 7 років. Своєю чергою контракт на 49 танків "Оплот" був укладений у вересні 2011 року з відправкою першої партії у 2014 році, а повністю контракт був виконаний у 2018 році. Тобто постачання 48 танків "Оплот" тривало ті самі 7 років.
Звісно мова йде про різницю у 12 танків та трохи інші умови формування замовлення, але у сухому залишку, майже тотожні строки для постачання від України, особливо в умовах коли половина строку припала на АТО/ООС та Китаю.
Нагадаємо, що VT-4 для Китаю є виключно експортним танком, який окрім Таїланду постачався до Нігерії та Пакистану. Загалом мова йде про 52-тонну машину з 1300-сильним двигуном, в якій прослідковується вплив радянського бачення танка на полі бою, з екіпажем у три особи, автоматом заряджання та 125-мм гарматою.
Також можемо порадити вкрай детальний матеріал про те, як VT-4 взагалі з'явився. А також аналіз всіх систем, можливостей та характеристик, фактично розібраного на гвинтики цієї машин у двох частинах:
Зброя, боєприпаси та силова установка VT-4
Броня, СУВ та ситуаційну обізнаність VT-4
Читайте також: Пакистан зробив ракети Ababeel та Shaheen-III, які не зможуть збити С-400 в Індії