xcounter
#

Пакистан зробив ракети Ababeel та Shaheen-III, які не зможуть збити С-400 в Індії

12633
Пакистанська балістична ракета середньої дальності Shaheen-III, фото ілюстративне, джерело - Reuters
Пакистанська балістична ракета середньої дальності Shaheen-III, фото ілюстративне, джерело - Reuters

Але тут мова про балістичні ракети середньої дальності, які створені для доставки ядерної зброї

В середині жовтня 2023 року Пакистан провів другий успішний випробувальний пуск балістичної ракети середньої дальності (БРСД) Ababeel, особливість якої – здатність нести одразу кілька ядерних боєголовок.

Заявлені параметри випробувань свідчать, що в пакистанську БРСД Ababeel закладена максимальна дальність польоту до 2200 кілометрів. Перший випробувальний пуск за програмою Ababeel відбувся у квітні 2022 року, і це все свідчить про успіхи Пакистану по власній програмі балістичних ракет середньої дальності. Про це йдеться в публікації блогу Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Читайте також: ЗРК HAWK у ЗСУ стане більше і не факт, що старих: в Іспанії почались навчання нової групи зенітників
Супутникові знімки з місця випробувального запуску пакистанської БРСД Ababeel, джерело - Planet Labs, наводить IISS

Автори цього блогу припускають, що ймовірно необхідну телеметричну апаратуру для проведення таких випробувань, а також багатовісне шасі для мобільної пускової установки під ракету Ababeel Пакистан міг отримати від Китаю.

І що паралельно із програмою БРСД під бойову частину з кількома ядерними боєзарядами Пакистан також має ракету аналогічного класу Shaheen-III, але під моноблочну бойову частину.

Також там наголошується, що пакистанські військові стали робити особливий акцент саме на балістичні ракети середньої дальності як засіб доставки ядерної зброї після того, як в 2018 році Індія замовила в РФ комплекси С-400.

Пакистанська дозвукова КР типу Babur, ілюстративне фото з відкритих джерел

Поставки російських ЗРК С-400 звузили для самого Пакистану можливості по використанню як засобів доставки ядерної зброї літаків F-16 чи Mirage 5, або ж дозвукових крилатих ракет Babur та Ra’ad. Тому була зроблена ставка саме на балістичні ракети, бо з ними С-400 в Індії точно впоратись не зможуть.

Довідник The Military Balance 2023 вказує, що Пакистан має в своєму розпорядженні до 60 мобільних пускових установок для дозвукових КР та БРСД як засобів доставки ядерної зброї.

Раніше Defense Express також розповідав про те, що Індія відверто кинула РФ та розробить свій С-400, програму оцінили у 2,5 млрд доларів та лише 5 років.

С-400, фото ілюстративне
Читайте також: Як новий завод БПЛА в РФ виріс поряд з виробництвом Х-101