xcounter
#

Як новий завод БПЛА в РФ виріс поряд з виробництвом Х-101

9323
Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року
Процес виробництва рашистського ударного безпілотника "Орион" на заводі "Кронштадт", постановочне фото рашистів зразка червня 2022 року

Або дещо про структурні особливості російського ВПК, які буквально "лежать на поверхні"

Головне управління розвідки наводило цифри по тому, скільки ракет має РФ, і на скільки ударів по енергетиці вистачить. І з цих цифр випливає, що як мінімум із травня 2023 року темпи виробництва далекобійних авіаційних КР типу Х-101 тримаються на стабільному рівні 30-35 одиниць на місяць.

З однієї сторони, це і так дуже високі показники, в 3-3,5 раз більше від показників "мирного часу". Бо до 2022 року російський ВПК виготовляв лише до 120 ракет Х-101 взагалі на рік, або в середньому по 10 на місяць.

Читайте також: Чому у РФ ЗРК С-300В4 "червонокнижний", а не просто рідкісний: на всю РФ таких лише декілька дивізіонів
Процес підвіски Х-101 в бомбовідсік рашистського Ту-160, ілюстративне фото з відкритих джерел

А з іншої сторони виходить, що саме по Х-101 рашисти вперлись у своєрідну "стелю можливостей", у той час як наприклад темпи по виробництву балістичних ракет до ОТРК "Искандер" виросли в 6 раз, або від 5 одиниць на місяць (на травень 2023 року) до 30 одиниць на місяць (протягом серпня-жовтня 2023 року).

Щоб зрозуміти, де саме у рашистів могла виникнути певна "стеля по можливостям" виробництва КР типу Х-101, ми можемо скористатись не просто даними з відкритих джерел, а матеріалом, що лежить "буквально на поверхні".

Як відомо, ракети Х-101 виготовляє рашистське МКБ "Радуга", що в свою чергу розташоване на території "Дубненского машиностроительного завода" ("ДМЗ").

Супутникові знімки цього підприємства нещодавно публікувало "Радіо Свобода" в одному із своїх розслідувань. І з цього можемо вивести перший цікавий парадокс: один із найбільш важливих виробників ракет в РФ зі складу держкорпорації "Тактическое ракетное вооружение" розташований на майданчику "ДМЗ", що належить взагалі приватній "Группа Кронштадт", якою володіє мільярдер Владімір Євтушенко.

На тих же супутникових знімках від "Радіо Свобода" ми можемо побачити, що поряд з ракетним виробництвом в МКБ "Радуга" менш ніж за рік неочікувано "виріс" новий завод по виробництву дронів для армії РФ.

Що наводить на наступний парадокс: схоже, навіть в умовах санкційних обмежень рашисти намагались нарощувати виробництво ракет Х-101 інтенсивним способом, тобто лише покращуючи ефективність роботи наявного персоналу та виробничих потужностей.

Дмітрій Мєдвєдєв та експозиція рашистських крилатих ракет в одному із цехів заводу "Радуга", зокрема Х-35, Х-69, Х-59, Х-101 та Х-22, лютий 2023 року, фото з відкритих джерел

В лютому 2023 року Defense Express розповідало про те, що рашисти заявляють про появу нової ракети "Изделие 720" та про плани розширити виробництво Х-101.

Говорити про таке були наступні підстави: у той час з’явились фотографії візиту Дмітрія Мєдвєдєва на ракетні потужності МКБ "Радуга", який оглянув зокрема виставлену на експозицію досі невідому ракету під індексом "Изделие 720"; і також керівництво заводу показувало Мєдвєдєву слайди із планами будівництва нових виробничих потужностей.

Але за 8 місяців потому виявилось, що у тій презентації схоже таки йшлось про будівництво нового заводу саме по безпілотникам для армії РФ. При цьому ще влітку цього року рашисти анонсували, що цей завод по дронам працюватиме в 3 зміни, а його робота створить 1,5 тисяч додаткових робочих місць.

Керівництво МКБ "Радуга" демонструє Мєдвєдєву плани по розширенню виробничих потужностей, лютий 2023 року, фото з відкритих джерел

Показово, що по самому "Дубненскому машиностроительному заводу" у відкритому доступі вказується чисельність персоналу в "понад 1,6 тисяч осіб".

З цього всього можна робити наступний висновок. РФ реально кидає великий обсяг ресурсів саме на організацію виробництва БПЛА, і це стосується як і державного, так і приватного сектору. Водночас по сегменту виробництва далекобійних ракет росіяни і далі намагаються йти саме інтенсивним шляхом, тобто покращенням ефективності роботи.

Читайте також: Чи справді РФ у 2023 році змогла виробити аж 2100 танків, і де може бути "подвох" у цих даних