xcounter
#

Чи справді РФ у 2023 році змогла виробити аж 2100 танків, і де може бути "подвох" у цих даних

7590
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел

Які реальні виробничі потужності має країна-агресор, а де є ознаки грубих маніпуляцій із статистикою

Глава рашистської держкорпорації "Ростех" Сергєй Чємєзов заявив, що у 2023 році ВПК держави-агресора начебто аж в 7 разів збільшив виробництво танків, про що написали російські пропагандистські ЗМІ.

А в свою чергу, рашистський військовий "експерт" Віктор Мураховскій заявив, що за його підрахунками виходить, що російський ВПК у 2023 році зміг поставити у війська аж 2100 танків усіх типів, починаючи від Т-54/55 і Т-62, і завершуючи новітніми Т-90М "Прорыв". І на цьому тлі ситуація може виглядати загрозливо, бодосі було відомо про можливості російських окупантів випускати орієнтовно по 200 нових танків на рік, тих самих Т-90М "Прорыв".

Читайте також: Чому РФ дуже сильно знадобились двигуни до вертольотів з Єгипту, Пакистану та Бразилії
Виробництво танків на "Уралвагонзаводі", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Якщо вчитуватись у ті калькуляції, які наводив Мураховскій, то картина починає виглядати наступним чином:

  • якщо в 2020 році армія РФ отримала лише 30 нових танків, то в 2023 році – начебто аж 210;
  • якщо поставки по Т-72Б3 в 2020 році для армії РФ склали 120 машин, то в 2023 році – начебто аж 840 одиниць;
  • а по категорії "зняті зі зберігання" - наводиться також цифра 840 машин, типів Т-80 і Т-72, Т-62 і Т-55/54.

Але якщо спробуємо перевірити ці цифри з інших джерел, то отримаємо зовсім іншу картину.

Потенціал РФ по відновленню свого бронетанкового потенціалу в умовах війни проти України, джерело - дослідження шведського FOI

Наприклад, фахівці шведського дослідного інституту FOI у своїй доповіді по воєнному потенціалу РФ після 1,5 року повномасштабної війни проти України зазначають, що зараз російський ВПК здатен постачати на рік значно меншу кількість танків, орієнтовно 520 машин на рік, із яких:

  • 62 танки типу Т-90М "Прорыв" та 62 танки типу Т-90/Т-90А;
  • 80 танків типу Т-80БВМ;
  • 140 танків типу Т-72Б3 та 140 танків Т-72Б3М.

І це при тому, що автори шведського FOI у своїх оцінках бронетанкового потенціалу РФ виходять із песимістичних оцінок, що рашисти наприклад можуть мати на зберіганні ще до 2 тисяч танків Т-64 різних модифікацій та до 2800 танків типів Т-54/55.

І що на лютий 2024 року армія РФ навіть при поточних втратах та більш помірній оцінці можливостей російського ВПК все рівно матиме в строю від 2.5 тисяч до 3 тисяч танків мінімум.

Потенціал РФ по відновленню свого бронетанкового потенціалу в умовах війни проти України, джерело - дослідження шведського FOI

На цьому тлі можемо зробити наступний висновок. Цілком ймовірно, що протягом 2023 року армія РФ справді могла отримати аж 2100 танків усіх типів.

Але для "покращення картинки", управлінці російського ВПК та рашистські пропагандисти "загнали" в цю цифру буквально усі танки, навіть ті, що були зняті з консервації та пройшли бодай мінімальний обсяг робіт на бронетанкових ремонтних заводах при Міноборони РФ. Більш того - заради красивої "картинки" по звітності росіяни могли вписати навіть танки із стройових частин армії РФ, які могли проходити ремонт на російських підприємствах після пошкоджень, отриманих в боях проти ЗСУ.

І це може заодно пояснювати ту "неекономність" по втратам, на яку командування армії РФ йде при застосуванні танків у штурмових діях. Бо воєнно-політичне керівництво Росії може вважати, що досі має безмежну кількість ОБТ на складах зберігання та начебто легко може відновлювати будь-які втрати.

Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел
Читайте також: У РФ похизувались використанням самонавідних касетних боєприпасів "Мотив-3М" під Авдіївкою: що це і про що говорить