Високопоставлений рашист та "заступник секретаря Радбезу РФ" Дмітрій Мєдвєдєв на початку лютого 2023 року відвідав завод "Радуга" в місті Дубна (за 120 км північніше від Москви), основне підприємство РФ по виробництву крилатих ракет.
Цю "подію" активно транслювали російські пропагандистські ресурси. Через що у відкритий доступ з’явились деякі деталі, увагу на які звернули експерти Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) в своєму блозі.
Читайте також: Західне ЗМІ показало, як рашисти "засвітили" недоліки своєї ракети ЛМУР для Ми-28НМ
Для початку вони звернули увагу на те, що керівництво заводу "Радуга" показало Мєдвєдєву крилату ракету під індексом "Изделие 720", очевидно – для тактичної авіації. На думку фахівців IISS, така ракета могла бути створена на базі Х-69, яка поки що так і не пішла в серійне виробництво. Хоча "Изделие 720" значно компактніше, аніж його "попередник".
Однозначних тверджень про можливий функціонал ракети "Изделие 720" поки що нема. Для початку – чи це автономна розробка в рамках однієї з дослідницьких програм, чи "мобілізаційна" програма військового часу, аби швидко дати чергове "вундерваффе" для "ВКС РФ".
На "Изделие 720" замість оптико-електронної системи наведення стоїть "щось подібне" до радіолокаційної ГСН як на протикорабельній ракеті Х-35. На основі чого експерти IISS припускають одночасно, що "Изделие 720" оснащена саме радіолокаційною ГСН, або ж – що це насправді взагалі щось "приманки" для прориву ППО, на кшалт американського малого безпілотника ADM-160 MALD.
Усі цікаві деталі не обмежуються лише "презентацією" рашистської ракети "Изделие 720". Для початку, керівництво заводу "Радуга" показало Мєдвєдєву презентацію, з якої випливає – підприємство хоче збудувати додаткові цехи для масштабування виробництва крилатих ракет, для нових ударів по України. Тому очевидно, що "Радуга" натякала на необхідність виділення додаткових бюджетних грошей.
В рамках експозиції була представлена зокрема крилата ракета великої дальності Х-101. І схоже, ця КР – в переліку тих, виробництво яких рашисти планують збільшувати завдяки побудові нових цехів. І тут цікаво, що експерти IISS виділяють для себе існування "як мінімум двох" версій Х-101: умовна "версія 648" та більш пізніша "версія 263".
Якщо відштовхуватись саме від такої класифікації, то схоже, що тут саме до умовної "версії 263" варто відносити модернізовані Х-101 із радіолокаційними пастками та оновленою навігацією, уламки яких уже вивчили наші фахіці.
Також цікаво, що при цьому керівництво заводу "Радуга" виставило на експозицію Х-22, серійне виробництво якої припинилось ще за радянських часів. Очевидно, це можна сприймати як вказівку, що рашисти продовжують роботи по переробці Х-22 на модифікований "виріб" типу Х-32.
Читайте також: Що це за ракети Х-32, якими рашисти били по цивільній інфраструктурі України