Супутникові знімки від компанії Planet Labs зафіксували розширення потужностей в Північній Кореї по виробництву балістичних ракет KN-23, які застосовуються для ударів по Україні.
Тут мова про завод "11 лютого", який входить до складу північнокорейського машинобудівного комплексу "Рьонсон" в місті Хамхин, другому за величиною в КНДР, і котрий вважається наразі єдиним виробником згаданих вище ракет KN-23, пише в своїй публікації агентство Reuters.
Читайте також: КНДР ще в 2010 році показала копію С-300 під назвою KN-06, але їй все ж знадобились системи ППО від РФ
Як деталізує видання, тут мова зокрема про те, що північнокорейський режим на згаданому вище об’єкті спорудив новий комплекс будівель для працівників заводу і також звів будівлю, схожу на новий складальний центр.
Крім того, мова також про те, що були проведені роботи для розчищення підземних входів у згаданий виробничий комплекс, який розміщений переважно під землею.
Від Defense Express у цій історії хочемо наголосити, що наведені вище зображення та дані мають цінність хоча би в тому, що це можлива перша за час повномасштабної війни РФ проти України згадка у західних ЗМІ про об’єкт ракетного виробництва у Північній Кореї, де виготовляється озброєння для ударів по нашій країні.
Водночас маємо зауважити, що наведені вище дані не дають розуміння у важливому сегменті, а саме – чи відбувається на цей завод "11 лютого" підвіз комплектуючих елементів із інших об’єктів на території КНДР, чи може взагалі там мова про те, що усі необхідні елементи для виготовлення KN-23 підвозяться взагалі з території РФ, а північнокорейський ОПК в даному випадку виступає просто "аутсорсером".
В даному контексті ми можемо зокрема пригадати повідомлення, яке було в липні 2024 року про те, що РФ дала Північній Кореї матеріали і документацію на виробництво ракет KN-23 для ударів по Україні.
Також варто згадати, що у вересні цього року в КНДР випробували версію KN-23 з 4,5-тонною БЧ, в окремій публікації ми аналізували, чи розробили її спеціально проти України.
Читайте також: Чим насправді займається атакований завод "Тайфун" у Калузі: БРК "Рубеж", "Монолит-Б" та "Бал"