У КНДР повідомили про успішне випробування нової ракети під назвою Hwasongpho-11-Da-4.5, яка, відповідно до декларацій, отримала величезну бойову частину у 4,5 тонни, при дальності 320 км. Перші відомі випробування цієї ракети пройшли 18 вересня та, з огляду на фото, були успішні.
Як мінімум, ракета влучила у район цілі, про що свідчить цілий ряд фото, які опублікувала інформаційна агенція КНДР.
Читайте також: Франція уже з 2026 року почне виготовляти новий ЗРК SAMP/T NG, який має збивати навіть "Кинжал"
Щодо самої ракети, то Hwasongpho-11-Da-4.5 означає, що вона належить до сімейства, яке на заході відомо як Hwasong-11. У нього зокрема входять Hwasong-11Ga - KN-23 та Hwasong-11Na - KN-24. Але версія Da є одним із варіантів саме KN-23, яка постачається КНДР до РФ та використовується для ударів по Україні.
На фоні цього може з'явитися припущення, що у КНДР спеціально розробили більш потужну версію і запропонують її РФ. І хоча останнє не виключно, розробка більш потужної версії KN-23 стартували у КНДР доволі давно.
Зокрема збільшена версія цієї ракети з індексом Hwasongpho-11Da (Hwasong-11Da) вперше була продемонстрована у березні 2021 року. Було оголошено, що вона має бойову частину вагою 2500 кг та дальність 600 км. Ця версія ракети більша за стандартну приблизно на 1,5 метра.
Також варто додати, що і випробування Hwasongpho-11Da зі збільшеною майже вдвічі бойовою частиною пройшли вже офіційно вдруге. Бо про перший її пуск, але без доданих фото, було повідомлено 1 липня цього року.
Тобто сама розробка Hwasongpho-11Da, тобто версії KN-23 під 4,5-тонну бойову частину, дійсно не пов'язана із тим, що КНДР постачає до РФ балістичні ракети. Але справа в тому, що РФ дійсно може бути зацікавлена у цій версії KN-23. Бо для Кремля не так важливий параметр дальності, скільки можливість доставити максимально велику бойову частину. Треба лише нагадати про пропозиції екс-очільника "Роскосмоса" Дмітрія Рогозіна поставити на ракетоносій "Союз" ФАБ-9000 для удару по Україні.
І враховуючи те, що цілями для KN-23 є саме міста, завдяки цій версії KN-23 дійсно може отримати дуже загрозливий інструмент для своїх терористичних атак. При цьому дальності у 320 км ворогу вистачає для атак не лише прикордонних чи прифронтових міст, а й Києва, Дніпра, Житомира, Черкас та Полтави.
Читайте також: Скільки ще головних арсеналів ГРАУ МО РФ, таких як у Торопці, у досяжності України