xcounter
#

Чим насправді займається атакований завод "Тайфун" у Калузі: БРК "Рубеж", "Монолит-Б" та "Бал"

12457
Береговий ракетний комплекс "Рубеж-МЭ"
Береговий ракетний комплекс "Рубеж-МЭ"

Спеціалізацією "НПО "Тайфун" у Калузі є берегові ракетні комплекси та корабельні РЛС для фрегатів типу "Адмирал Григорович" з крилатими ракетами "Калибр"

Сили оборони України за допомогою далекобійних дронів змогли результативно атакували російський військовий завод у Калузі - "Тайфун", який знаходиться на дальності понад 290 км від кордону з Україною.

Про це свідчать відео з місця подій, на яких зафіксовано ураження об'єктів на території заводу попри спроби росіян за допомогою наявних засобів протиповітряної оборони відбити атаку. При цьому однією з ціллю стали й резервуари з нафтопродуктами, які знаходяться поруч із заводом.

Читайте також: Коли стелс-есмінці Zumwalt нарешті будуть тестувати гіперзвукові ракети: озвучено нові дати

Водночас завод також був атакований, а мова йде про підприємство "НПО "Тайфун", воно ж "Калужский приборостроительный завод "Тайфун".

калужский приборостроительный завод

І попри те, що воно часом згадується, як просто виробник радіоелектронної апаратури, насправді мова йде про доволі потужне підприємство зі штатом у понад 2000 осіб з доволі специфічною спеціалізацією.

І головний напрям діяльності "Тайфун" - берегові ракетні комплекси. Зокрема для комплексу "Бал" із ракетами Х-35 це підприємство виробляє пункти управління та зв'язку. А для "Бастион" з ракетами "Оникс" - станцію розвідки "Монолит-Б", яка відповідає за виявлення цілей на дальності до 450 км. Зазначимо, що обидва комплекси використовуються РФ для обстрілу українських причорноморських міст.

Монолит-Б
"Монолит-Б"

Окрім того, підприємство фігурує, як кінцевий виробник берегового ракетного комплексу "Рубеж-МЭ", який позиціонується, як легка версія "Бала" та також використовує протикорабельні ракети Х-35. До речі цей комплекс РФ просувала, як конкурента українського "Нептуна", але безуспішно.

Рубеж-МЭ
"Рубеж-МЭ"

Водночас використання назви "Рубеж-МЭ" вочевидь пов'язано зі спробою зіграти на експортному ринку завдяки відсилці до радянського "Рубежа" з ракетами "Термит", до якого це підприємство також має пряме відношення. Свого часу СРСР поставив його до понад 10 країн, при цьому "Рубеж" ще досі у строю у Сирії, В'єтнаму та Кубі.

БРК Рубеж
БРК "Рубеж"

На додачу "Тайфун" у Калузі є виробником корабельних РЛС, наприклад "Позитив" для фрегатів проєкту 11356Р "Буревестник" типу "Адмирал Григорович", який озброєний крилатими ракетами "Калибр". А також корабельних оптико-електронних станцій та іншого оснащення. Завод є постачальником систем електроживлення та бере широку участь у виробництві компонентів для виробництва інших видів озброєння у морській та береговій тематиці.

Читайте також: РФ хоче продавати свій Як-130М як легкий штурмовик традиційним клієнтам