xcounter
#

Для KF-21 вже протестували дві з чотирьох ракет "повітря-повітря", якими можуть озброїти винищувач

3705
KF-21, перший прототип. Фото: KAI
KF-21, перший прототип. Фото: KAI

У Південній Кореї продовжують проводити випробування зі своїми прототипами винищувача KF-21

Південнокорейська компанія Korean Aerospace Industries (KAI) продовжує тестувати озброєння для свого винищувача KF-21 у рамках широкої програми тестування озброєнь для літака, яка стартувала 28 березня – корейська Адміністрація програми оборонних закупівель (DAPA) опублікувала відео з успішним запуском ракети AIM-2000 IRIS-T.

Як відзначається, пуск ракети здійснювався з другого прототипу південнокорейського винищувача KF-21 і був проведений 4 квітня. Загалом це вже другі випробування озброєння з KF-21, що були проведені протягом останнього часу.

Читайте також: Як Туреччина б'є рекорди з розробки винищувача п'ятого покоління TF-X: швидше за РФ, Корею та Китай

Так, раніше ми розповідали про те, що другий та третій прототип винищувачів KF-21 відповідно продемонстрували успішний запуск керованої ракети "повітря-повітря" MBDA Meteor, а також показали роботу 20-мм гармати.

Таким чином, для літака вже протестували дві ракети "повітря-повітря" з чотирьох, якими, згідно з даними з відкритих джерел, планують озброювати літак: крім Meteor та IRIS-T також йдеться про AIM-120 AMRAAM та AIM-9X.

Нагадаємо, KF-21 – це новітній корейський винищувач, що розробляється з 2001 року і перший політ якого відбувся у липні 2021 року. Наразі у планах компанії провести близько 2000 випробувальних польотів і розпочати серійне виробництво через три роки – у 2026.

KF-21 винищувач Південна Корея
Під час презентації винищувача KF-21, фото ілюстративне

За два роки – у 2028 – планується поставити не менш як 40 літаків, водночас загалом до 2032 року планується поставити південнокорейському війську загалом 120 літаків.

До речі, попри те, що наразі існує тільки чотири прототипи винищувача KF-21, останній з яких здійснив свій перший політ у лютому, до цього літака вже прицінюється Польща, і насправді такий варіант не виглядає малоймовірним.

Читайте також: Індія хоче, щоб їхній стелс-винищувач AMCA злетів через чотири роки після офіційного старту програми