xcounter
#

У Франції пропонують друкувати ДОТи на 3D-принтері, а німці - збирати траншеї, як Lego

5424
MaxiPrinter від Constructions-3D
MaxiPrinter від Constructions-3D

Європейські армії експериментують з новими технологіями, які дозволяють швидко створювати лінії оборони

Поки у Європі починають відроджувати підзабуте мистецтво фортифікації, на допомогу вже приходять сучасні рішення, які мають значно спростити та пришвидшити процес їх будівництва. Зрештою, якщо їх зовнішній вигляд за 100 років мало змінився, то от те, як їх створювати - якраз і є полем для нових технологій.

І перше, на що можливо звернути увагу - використання адитивних технологій, тобто 3D-друку. І окрім звичних 3D-принтерів, які дозволяють створювати деталі з пластику, існує ціла окрема категорія будівельних 3D-принтерів, які "друкують" будинки. А якщо можливо надрукувати будинок, то чому неможливо надрукувати захисну споруду, наприклад, ДОТ.

Читайте також: Невже Велика Британія втратить можливість виробляти винищувачі після зупиники виготовлення Eurofighter Typhoon

І у Франції Технічний відділ армії STAT вже почав оцінку можливості друку захисних споруд з компанією Constructions-3D. Остання пропонує MaxiPrinter загальною вагою 2,7 тонни, який для друку використовує бетон власної розробки Termix 3D. Його можливості були продемонстровані широкому загалу під час виставки Dantzig у місті Анже, пише Opex360.

Тоді Constructions-3D у високому автономному режимі за світловий день створив щось дуже схоже на ДОТ для блокпостів. Також на іншому відео показана можливість друку інших елементів захисних споруд на потребу війська. При цьому сам принтер створює лише стінки, які ще необхідно заповнити, наприклад, залізобетоном.

Тобто загалом задум - привезти у відповідний район такий будівельний 3D-принтер та створювати елементи фортифікаційний споруд вже на місцях. Таким чином спрощується логістика, бо необхідно підвозити лише сам бетон та арматуру.

Ще один цікавий елемент новизни продемонстрували німецькі та австрійські військові й мова йде про будівництво траншей. Традиційно їх стінки укріплюється деревиною, але на навчаннях обидві армії вже використали рішення від німецької компанії Romold - ROM Trench System.

ROM Trench System
ROM Trench System на навчаннях у Австрії

Суть цього рішення у тому, що це збірна пластикова конструкція з металевим каркасом, яка збирається на місці за принципом Lego. Видання Soldat und Technik пише, що під час її тестового застосування на навчаннях Waldviertel 25 чотири бійці австрійської армії за три години побудували за допомогою цієї системи 18-метрову закриту зверху траншею із бойовою позицією.

Аналогічний позитивний досвід отримав й Бундесвер, який вперше використав цю систему на навчаннях восени минулого року.

Тобто весь порядок створення такого елементу фортифікації зводиться до створення профілю траншеї, бажано екскаватором чи іншою спеціалізованою технікою, а також збирання конструкції, яка потім засипається землею. Вона меншу вагу за дерево, тобто транспортується легше. А на додачу, у випадку потреби, може бути розібрана.

Читайте також: Показова відмова Кореї від нових Apache - чи дійсно ера ударних вертольотів завершується