xcounter
#

Бундесвер "вражає" планом модернізації по 16 машин Puma на рік, при тому що нові БМП не купуватимуть

4036
Німецька БМП Puma, ілюстративне фото з відкритих джерел
Німецька БМП Puma, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але можливо, така модернізація дозволить прибрати бодай одне із "слабких місць" цієї німецької БМП

Федеральне управління Бундесверу з обладнання та підтримки в процесі експлуатації (BAAINBw) дало контракт німецькій Projekt System & Management GmbH (PSM), спільному підприємству концернів Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Rheinmetall, який передбачає модернізацію 143 бойових машин піхоти Puma до стандарту S1.

Вартість контракту складає 770 мільйонів євро, строк виконання – до 2029 року, або в середньому по 16 машин на рік. Модернізація до стандарту S1 передбачає зокрема інтеграцію пускових установок ПТРК Mells, оглядових камер денного та нічного бачення для екіпажу, установку цифрового радіообладнання тощо. Про це повідомляє прес-служба концерну Rheinmetall.

Читайте також: Другий Leopard 2A4 приїхав на заміну словацьких БМП-1: залишилося менше дев’яти місяців, щоб поставити ще 13

Цікаво, що у 2021 році бундесвер уже замовляв модернізацію 154 бойових машин піхоти Puma до стандарту S1, загалом виходить лише 297 запланованих до оновлення БМП. І це при тому, що станом на кінець 2022 року в строю бундесверу було загалом 350 бронемашин Puma, і так виходить, що доля мінімум 53 машин цього типу опинилась "підвішеною". Але можливо, модернізація Puma в її "контрактному" обсязі дозволить прибрати бодай деякі "слабкі місця" цієї БМП.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року стало відомо, що під час навчань бундесверу після 8 днів тренувань середньої інтенсивності рота із 18 БМП Puma повністю вийшла з ладу та втратила боєздатність, переважним чином – через вихід із ладу бортової електроніки та механізмів башти.

Німецькі БМП Puma, ілюстративне фото з відкритих джерел

Плановий строк ремонту міг складати 3-4 місяці, але виробник Rheinmetall "прискорився" та відремонтував майже усі виведені з ладу БМП дещо менше, аніж за місяць.

Тим не менш, після такого епічного провалу на навчаннях бундесвер відмовився від закупівель нових машин Puma. Вартість однієї такої складає 17,1 мільйонів євро за машину, і це занадто високий цінник, аби миритись із постійними проблемами в надійності Puma.

Читайте також: Stryker має модифікацію для проходу мінних полів, і можливо такі машини уже в Україні