У неділю, 1 серпня 2021 року, Міністр оборони України Андрій Таран привітав військовослужбовців зі складу Повітряних сил ЗСУ з професійним святом.
Під час промови очільника оборонного відомства була озвучена й низка деталей щодо роботи з підвищення спроможностей українських захисників повітряних кордонів, проведеної за останній період та окремі плани зі збільшення можливостей ПС ЗСУ в перспективі.
Читайте також: Український ЗРК на базі ракети "Корал" може бути створений вже за 2 роки: близько 70% майбутнього комплексу вже розроблено
Так, Андрій Таран нагадав про те, що підприємства ОПК України в рамках державного оборонного замовлення продовжують ремонт та модернізацію літаків, що наразі перебувають на озброєння Повітряних сил України.
"Впродовж першого півріччя 2021-року з підприємств концерну "Укроборонпром" до бойових військових частин Повітряних Сил вже передано літаки Су-27, МіГ-29, МіГ-29УБ, Су-25, Су-25УБ, Су-24М, гелікоптери Мі-8МСБ, Мі-2МСБ", - відзначив Андрій Таран.
Варто зауважити, що на відміну від МіГ-29 та Су-24, про ремонт винищувачів Су-27 та штурмовиків Су-25 й передачу відновлених машин підрозділам ЗСУ в цьому році офіційно не повідомлялося. Своєю чергою, роботою над модернізацію гелікоптерів Мі-8МСБ та Мі-2МСБ здебільше займаються не підприємства Концерну, а приватне АТ "Мотор Січ" (власне самі версії "МСБ" це саме їх варіант модернізації радянських гелікоптерів Мі-8 та Мі-2).
"Під час ремонту та модернізації літаків йде заміна навігаційного обладнання на відповідне стандартам НАТО і системам IKAO, здійснюється підвищення ефективності й розширення номенклатури озброєння", - додав Міністр оборони.
Повідомив він і про закупівлю модернізованих на українських підприємствах станцій РЛС, як то 35Д6М, П-18М та П-18 "Малахіт", від державної НВК "Іскра" та приватної ХК "Укрспецтехніка".
Також Андрій Таран згадав про торішнє замовлення, що було здійснене вперше за часів Незалежності, нових військово-транспортних літаків Ан-178-100Р.
Окремо, очільник оборонного відомства розповів і про можливі плани з підвищення обороноздатності нашої держави за рахунок майбутніх робіт з розробки новітніх зразків озброєння, які досі в Україні не виготовляли.
"Для посилення протиповітряної оборони, розглядається можливість створення вітчизняного зенітного ракетного комплексу середньої дальності. А на базі літака Ан-178 — літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛВ), - відзначив Андрій Таран.
Нагадаємо, концепт ЗРК середньої дальності та макет установки був представлений під час виставки "Зброя та Безпека-2021" ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч". За словами Генерального конструктора - Генерального директора ДККБ "Луч" Олега Коростельова, для розробки такого ЗРК необхідно два роки та фінансування у розміри близько $40 млн, після яких комплекс розпочне державні випробування.
Так, на початку липня ц.р. начальник зенітних ракетних військ ЗСУ Борис Генов повідомив, що "ці роботи (зі створення українських ЗРК середньої дальності) уже розпочаті. Проведені аванпроекти й на даний час проводиться питання по проведенню дослідно-конструкторських робіт".
Читайте також: Проєкти зенітно- ракетних комплексів від ДержККБ "ЛУЧ"