xcounter
#

ЗМІ стверджують, що Україна почала перемовини із США про купівлю ПКР Harpoon

3095
Запуск "корабельної" версії ПКР Harpoon, ілюстративне фото з відкритих джерел
Запуск "корабельної" версії ПКР Harpoon, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ймовірно, ці ракети в строю ВМС України будуть використовуватись для оснащення корветів за проектом Ada

Видання ZN.UA із опорою "на власні джерела" пише, що влада України почала перемовини із Сполученими Штатами Америки про можливу поставку протикорабельних ракет Harpoon.

Видання не уточнює суб’єктів перемовин, також – не уточнює, яку саме версію "Гарпунів" хоче придбати України. На даний момент таку новину уже передрукували деякі українські ЗМІ.

Читайте також: ДП "Антонов" оприлюднив низку гучних заяв щодо стану проекту з будівництва літаків Ан-178-100Р
Маловідомо, але США виробляють та постачають своїм союзникам і "сухопутну" версію ПКР Harpoon, ілюстративне фото з відкритих джерел

Defense Express обережно ставиться до подібних заяв. Тим більш, уже маємо приклад із схожими повідомленнями про можливу поставку для ЗСУ керованих ракет британського виробництва.

Нагадаємо, 21 жовтня The Times із посиланням на неназваного українського дипломата написала, що Лондон та Київ ведуть перемовини про поставки ракет Brimstone від компанії MBDA UK для Повітряних Сил та Військово-Морських Сил України, ледь чи не "на завтра".

Збройні Сили України мають прогалину із керованим ракетним озброєнням для кораблів і тактичної авіації, призначеного для знищення морських та наземних цілей. І на такому тлі поставки британських керованих ракет могли би бути доречні. На фото - під крилом Су-25 підвішена Х-25МЛ, єдина керована ракета класу "повітря-поверхня", доступна зараз нашим Повітряним Силам

Буквально за тиждень, 29 жовтня 2021 року, Міноборони України у відповідь на запит "Укрінформу" деталізувало, що наші військові та Лондон ведуть перемовини про поставку "морської" ракети Brimstone Sea Spear, над розробкою якої ще працює MBDA UK.

Тобто – мова була про можливу купівлю саме перспективної розробки, яку можуть купити у невизначеному майбутньому.

Британці стверджують, що їх ракети Brimstone Sea Spear зможуть "роєм" атакувати цілі противника, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Втім, якщо Україна справді почала перемовини про купівлю ПКР Harpoon, то схоже, мова тут про можливу поставку саме "корабельної" версії цієї ракети.

Як раніше розповідав Defense Express, у серпні 2021 року Командування ВМС України у відповідь на запит видання "Радіо Свобода" розповіло, що в набір озброєння майбутніх корветів українського флоту за проектом Ada можуть входити ракети GM-84 Harpoon.

Втім, наприкінці жовтня 2021 року Командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа розповів, що корвети типу Ada будуть також адаптовані для використання перспективної корабельної версії ПКР "Нептун".

Корвет ВМС Туреччини типу Ada виконує пуск ПКР, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Україна та Туреччина за останні 4 роки підписали оборонних контрактів на $1 млрд