Південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries (KAI) представила проєкт свого нового безпілотного палубного стелс-винищувача. Він має здійснювати удари по наземним, повітряним та морським цілям.
Для цього він буде озброєний ракетами класу "повітря-повітря" Meteor, із дальністю понад 200 км, керованими авіабомбами GBU-53 SDB-II за точність яких відповідає одразу п’ять систем, керованими авіабомбами KGGB-II та протикорабельними ракетами Air to Ship-II зі швидкістю польоту 2,5 Маха та дальністю 300 км.
Читайте також: Хоча ЗСУ хвалять САУ CAESAR, у Чехії занепокоєні, що вона не відповідає вимогам і хочуть відмовлятися від замовлення

Також новий безпілотник буде озброєний невідомими малими дронами камікадзе. Все це озброєння буде розміщуватися на зовнішніх пілонах та у внутрішньому відсіку.
Для виявлення та захоплення, безпілотник отримає радіолокаційну станцію з активною антеннною фазованою решіткою, а також туди може бути встановлена оптико-локаційна станція, та електронно-оптична станція. Крім цього, повідомляється про можливість в встановлення пошукового радара для виявлення кораблів. Про це повідомляє видання Bizhankook.

Від Defense Express додамо, що його розробляють спеціально для своїх майбутніх дрононосців типу Ghost Commander. Наразі в Південній Кореї вже представили декілька варіантів проєктів носіїв безпілотників типу Ghost Commander.
Проте у ВМС Південної Кореї досі остаточно не визначились. Загалом було представлено футуристичний Ghost Commander I, Ghost Commander II розміром з Bismark, що більше походить на звичайний авіаносець та HCX-23 Plus, який також є не менш футуристичним та унікальним за своєю конструкцією.

Заради цих носіїв безпілотників у Південній Кореї навіть скасували проєкт свого єдиного авіаносця CVX, а вільні кошти направили на розробку дрононосців типу Ghost Commander. Ці носії дронів є частиною концепції Navy Sea GHOST, яку зараз активно просувають у ВМС Кореї.

За цією концепцією у короткостроковій перспективі планується створити ескадрилью розробки морських безпілотників. У середньостроковій - планується створити по ескадрильї літальних та надводних безпілотників. А вже у довгостроковій перспективні десь у 2040-х роках планується створити командування морських безпілотних сил, куди будуть входити ескадрильї надводних, підводних та літальних типів безпілотників.

Схоже у Південній Кореї розуміють всі переваги безпілотників і морських дронів в умовах сучасної війни. І саме тому там приділяють таку увагу цим проєктам та надають перевагу саме безпілотним рішенням.
Читайте також: "Летючі авіаносці": США перетворять KC-135 на платформу для запуску дронів прямо в небі