xcounter
#

Південнокорейці для своїх футуристичних дрононосців розробляють безпілотний палубний винищувач з дронами на борту

5654
Новий палубний безпілотник Південної Кореї. Фото - KAI
Новий палубний безпілотник Південної Кореї. Фото - KAI

У Південній Кореї для своїх носіїв безпілотників Ghost Commander, за ради яких вони скасовували проєкт свого єдиного авіаносця CVX, розробляють палубні безпілотні винищувачі, навіщо вони потрібна та на що вони здатні

Південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries (KAI) представила проєкт свого нового безпілотного палубного стелс-винищувача. Він має здійснювати удари по наземним, повітряним та морським цілям.

Для цього він буде озброєний ракетами класу "повітря-повітря" Meteor, із дальністю понад 200 км, керованими авіабомбами GBU-53 SDB-II за точність яких відповідає одразу п’ять систем, керованими авіабомбами KGGB-II та протикорабельними ракетами Air to Ship-II зі швидкістю польоту 2,5 Маха та дальністю 300 км.

Читайте також: Хоча ЗСУ хвалять САУ CAESAR, у Чехії занепокоєні, що вона не відповідає вимогам і хочуть відмовлятися від замовлення
Новий палубний безпілотник Південної Кореї
Новий палубний безпілотник Південної Кореї. Фото - KAI

Також новий безпілотник буде озброєний невідомими малими дронами камікадзе. Все це озброєння буде розміщуватися на зовнішніх пілонах та у внутрішньому відсіку.

Для виявлення та захоплення, безпілотник отримає радіолокаційну станцію з активною антеннною фазованою решіткою, а також туди може бути встановлена оптико-локаційна станція, та електронно-оптична станція. Крім цього, повідомляється про можливість в встановлення пошукового радара для виявлення кораблів. Про це повідомляє видання Bizhankook.

Концепт Ghost Commander II
Концепт Ghost Commander II. Фото - Naval News

Від Defense Express додамо, що його розробляють спеціально для своїх майбутніх дрононосців типу Ghost Commander. Наразі в Південній Кореї вже представили декілька варіантів проєктів носіїв безпілотників типу Ghost Commander.

Проте у ВМС Південної Кореї досі остаточно не визначились. Загалом було представлено футуристичний Ghost Commander I, Ghost Commander II розміром з Bismark, що більше походить на звичайний авіаносець та HCX-23 Plus, який також є не менш футуристичним та унікальним за своєю конструкцією.

Концепт Ghost Commander I
Концепт Ghost Commander I. Фото - Australian Defence/Eunhyuk Cha

Заради цих носіїв безпілотників у Південній Кореї навіть скасували проєкт свого єдиного авіаносця CVX, а вільні кошти направили на розробку дрононосців типу Ghost Commander. Ці носії дронів є частиною концепції Navy Sea GHOST, яку зараз активно просувають у ВМС Кореї.

Рендер проекту першого авіаносця Південної Кореї під назвою CVX
Рендер проекту першого авіаносця Південної Кореї під назвою CVX

За цією концепцією у короткостроковій перспективі планується створити ескадрилью розробки морських безпілотників. У середньостроковій - планується створити по ескадрильї літальних та надводних безпілотників. А вже у довгостроковій перспективні десь у 2040-х роках планується створити командування морських безпілотних сил, куди будуть входити ескадрильї надводних, підводних та літальних типів безпілотників.

Корабель-носій БПЛА HCX-23 Plus
Корабель-носій БПЛА HCX-23 Plus. Фото - Kim Ji-hwan/Chosun Biz

Схоже у Південній Кореї розуміють всі переваги безпілотників і морських дронів в умовах сучасної війни. І саме тому там приділяють таку увагу цим проєктам та надають перевагу саме безпілотним рішенням.

Читайте також: "Летючі авіаносці": США перетворять KC-135 на платформу для запуску дронів прямо в небі