xcounter
#

Морпіхи США тренують мобільні групи зі Stinger та "Залізним куполом", час є до 2025 року

3116
Системи протиповітряної оборони MADIS із Stinger під час випробувань в Арізоні, вересень 2023 року, фото - Neil Mabini/U.S. Navy
Системи протиповітряної оборони MADIS із Stinger під час випробувань в Арізоні, вересень 2023 року, фото - Neil Mabini/U.S. Navy

Питання стоїть скоріше у готовності до використання нової техніки, навчання йде постійно

Військовослужбовці Корпусу морської піхоти США готуються до розгортання протягом 2024 та початку 2025 років двох нових систем протиповітряної оборони, які захищатимуть бойові порядки морпіхів від крилатих ракет та безпілотників різних типів. При цьому морські піхотинці США по суті відпрацьовують формат дій, у чомусь схожий на мобільні групи протиповітряної оборони в Силах оборони України. Тим більш, що самі американські військові обтічно говорять, що у в своїй підготовці враховують "зростання загроз на Близькому Сході та в Європі".

Окреслений час розгортання, тобто до початку 2025 року, залежить від технічної складової. Оскільки зараз КМП США опановує засоби ППО, під які ще розгортаються виробничі потужності. Це випливає із відповідної публікації порталу Defense News.

Читайте також: Що за новий "дешевий" ударний дрон на 350 км роблять рашисти - у двох варіантах і з "машинним зором"
Пускова установка "Залізного купола" для КМП США, січень 2024 року, фото - Lance Cpl. Michael Bartman/U.S. Marine Corps

Зокрема, Корпус морської піхоти США планує у червні 2025 року розгорнути перший батальйон ЗРК середньої дальності під індексом MRIC, котрий є американською локалізацією ізраїльського "Залізного купола". що виготовляється спільно корпорацією Raytheon та Rafael. Такий лаг по часу, тобто до літа наступного року пояснюється двома факторами.

Перший – саме стільки часу буде потрібно, щоб розгорнути на території США виробництво ракет-перехоплювачів Tamir під "Залізний купол". Другий фактор – американські військові тільки-но перейдуть до самостійного опанування "Залізного купола", до цього моменту стрільби проводились лише за участі представників ізраїльської Rafael.

Пуски Stinger із MADIS, грудень 2023 року, фото - Virginia Guffey/US Marine Corps

Ще один момент – очевидно, уже під впливом досвіду бойових під час вторгнення РФ до України американським морпіхам довелось дещо змінювати концепцію своєї системи протиповітряної оборони MADIS.

У 2021 році MADIS складався із двох машин на базі JLTV: на першій –дві пускові від Stinger, на другій – станція РЕБ. Тепер же конфігурація MADIS виглядає так: на першій машині – дві пускові від Stinger і 30-мм автоматична гармата, на другій станції – засоби виявлення ворожих безпілотників.

Зазначається, що до випробування комплексу MADIS в оновленій конфігурації американські морські піхотинці змогли приступити осінню 2023 року. Якщо усі технічні процедури будуть пройдені успішно, то постановка MADIS на бойове чергування має відбутись у вересні 2024 року.

Пуск із "Залізного купола" КМП США, вересень 2022 року, фото - U.S. Marine Corps

Окремо варто виділити, що на даний момент обидва типи комплексів протиповітряної оборони – MRIC та MADIS – американські морпіхи планують розгортати саме на Тихоокеанському театрі бойових дій, в рамках підготовки до протистояння з Китаєм та перебудови своїх бойових порядків за концепцією Force Design 2030.

Раніше Defense Express розповідав про те, що американці уже весною цього року перевірятимуть, чи можна ракету PAC-3 MSE для Patriot інтегрувати в бойову систему Aegis.

Читайте також: РФ зробила поршневий Як-152, на який нема серійного двигуна