Корпус морської піхоти США уклав контракт із оборонною компанією Kongsberg Protech Systems USA на поставку неназваної кількості інтегрованих комплексів протиповітряної оборони MADIS, пише портал Army Recognition.
Вартість контракту і таймінг поставки – не розкриваються. Але відомо, що на зенітні комплекси MADIS буде переозброєно мінімум два батальйони ППО малої дальності (LAAD) Корпусу морської піхоти США.
Читайте також: Армія США випробовує новий "джихадомобіль": 105-мм гаубицю поставили на автомобіль JLTV
Комплекс протиповітряної оборони MADIS складається з двох елементів. Перший елемент – машина MADIS Mk1, на яку установлюються засоби ураження – чотири ракети від ПЗРК Stinger, автоматична гармата калібру 30 мм та/або кулемет Minigun калібру 12,7 мм.
Другий елемент - машина MADIS Mk2, на яку установлюються апаратура управління вогнем, апаратура радіоелектронної боротьби та засоби зв’язку.
В Україні є свій аналог подібної системи протиповітряної оборони, "заточеної" на боротьбу з безпілотними літальними апаратами противника.
Defense Express у грудні 2020 року розповідав про те, що комплекс для боротьби з дронами ворога "Нота" від компанії "Трител" отримав розширені можливості.
Як новий елемент цього комплексу була додана універсальна РЛС від заводу "Арсенал". В свою чергу, наявність РЛС дозволила поєднати в одному комплексі засоби радіоелектронного придушення та вогневого ураження БПЛА, і як засіб вогневого ураження безпілотників може використовуватись ЗУ-23-2, або ж ЗСУ-23-4.
Чи відбуваються поставки такого комплексу української розробки в стройові частини – наразі невідомо.
Читайте також: Збройні Сили України вдруге у 2021 році вивели радянську "Шилку" на навчання