xcounter
#

Розширений комплекс протидії БПЛА "Нота": що не придушується - знищується (відео)

Комплекс "Нота" отримав новий функціонал
Комплекс "Нота" отримав новий функціонал
10828

Комплекс "Нота" розширився завдяки новітній РЛС від "Арсеналу"

Компанія "Трител" розширила можливості своєї відомої системи протидії безпілотникам "Нота", яка активно застосовується у зоні ООС та для захисту стратегічних об’єктів у тилу. Новим компонентом системи стала багатофункціональна радіолокаційна станція з цифровою антеною решіткою від київського "Арсеналу".

Про нові можливості "Ноти" спеціально для Defense Express розповів заступник директора компанії "Трител" Ігор Сенчило.

Дивіться також: "Українська бронетехніка" продемонструвала прототип 120-мм мобільного мінометного комплексу (відео)
Комплекс протидії БПЛА
Комплекс протидії БПЛА "Нота"

"Радіолокаційна станція від "Арсеналу" дозволяє на значній відстані виявляти та супроводжувати цілі з малою ефективною площею розсіювання, як у БПЛА. Доповнення комплексу "Нота" цією РЛС тепер дозволяє значно розширити можливості комплексу", - повідомив Ігор Сенчило.

Мова йде про станцію, яка була продемонстрована на виставці "Зброя та Безпека-2019". Про яку Defense Express також зняв окреме відео.

Окрім того, що РЛС значно підвищує точність роботи комплексу та мінімізує час від виявлення цілі до її придушення, тепер є можливість поєднати засоби придушення та знищення БПЛА у одному комплексі з єдиним управлінням.

"РЛС дозволяє залучати до завдання засоби вогневого ураження. Тобто коли, попри придушення сигналу, ворожий дрон продовжує політ, то станція починає керувати такими озброєнням, як "Шилка" чи ЗУ-23-2, які вже збивають ціль. Все це проходить в автоматичному режимі", - розповів розробник.

Така об’єднана система має значно більше шансів створити "захисний купол" над підрозділами та у будь-якому разі знешкоджувати цілі. Особливо в умовах, коли дрон може автоматично виконувати місію без підтримки зв’язку із пунктом керування.

Також, завдяки нововведенню, алгоритм роботи "Ноти" став більш ефективним. Якщо раніше єдиним засобом наведення була пеленгація сигналу БПЛА, то тепер пеленгатор передає приблизні дані щодо цілі, а точні координати та висота польоту отримуються вже за допомогою РЛС. Це значно підвищує точність роботи комплексу та мінімізує час від виявлення цілі до її придушення.

У комплекс заздалегідь закладена можливість рознесення пеленгатора, який не випромінює сигнали та непомітний для противника, та активної РЛС. Таким чином сам комплекс "Нота" із пеленгатором та системою придушення сигналів знаходиться на одній платформі, а засіб знищення на іншій, наприклад це може бути модернізована 3СУ-23-4М.

Читайте також: ​Потрібні сучасні АСУ, ударні безпілотники, засоби ППО та РЕБ: у Сухопутних військах ЗСУ зробили висновки з конфлікту довкола Карабаху