xcounter
#

Оновлений комплекс протидії технічним засобам розвідки від компанії "Трител"

Мобільна "Нота"
2997
Оновлений комплекс протидії технічним засобам розвідки від компанії "Трител"

Компанія "Трител" продовжує проводити заходи щодо покращення можливостей української армії в боротьбі з безпілотними літальними апаратами та технічними засобами, які використовуються російськими окупаційними військами на Сході України. Нещодавно компанія презентувала оновлену версію спеціального комплексу "Нота", який в результаті проведених робіт розширив власні можливості.

Попри те, що виріб "Нота" вперше було продемонстровано на публіці в рамках виставки "Зброя та безпека – 2018", він вже до цього встиг стати популярним і завдати серйозного клопоту противнику.

Приводом до створення "Ноти" було безконтрольне застосування БПЛА та засобів РЕБ російськими окупаційними військами. У відповідь на загрозу українські спеціалісти створили комплекс «Нота», метою якого стала боротьба з різноманітними безпілотниками, комплексами РЕБ, протидія контрбатарейним радарам, а також придушення мереж стільникового зв’язку всіх стандартів, що сьогодні існують. Це дозволяє комплексно забезпечувати як загальне прикриття стаціонарних об’єктів, так і одночасно працювати по конкретному вузькому сектору.

"Нота" може виявляти ворожі безпілотники на відстані до 20 км і нейтралізувати їх на відстані не менш як 15 км. Стільниковий зв’язок може бути нейтралізований на відстані до 1000 м. Повний комплект обладнання "Ноти" важить 250 кг і обслуговується екіпажем з двох осіб.

"Нота" може використовувати як спрямовані, так і неспрямовані (кругові) антени в одному режимі роботи. Це дозволяє одночасно здійснювати захист периметру військового об’єкта та спостереження в конкретному вузькому секторі, що цікавить.

У режимі очікування система "прихована" для радарів спостереження противника, бо знаходиться в пасивному режимі. Після виявлення ворога "Нота" негайно стає активною та знешкоджує загрозу.

Крім функції протидії, "Нота" також здатна збирати інформацію про ціль і передавати її іншим службам для вогневого ураження чи дорозвідки цілі.

"Нота" серійно постачається до українського війська та відмінно показала себе як під час бойових дій, так і при охороні об’єктів у тилу.

Водночас компанія "Трител" розробила мобільний варіант комплексу, який дозволяє йому швидко змінювати позицію, виходити з-під удару противника та значно розширює можливості під час бойових дій. Саме мобільний варіант став однією з прем’єр виставки "Зброя та безпека – 2019".

Комплекс здатний здійснювати пеленгацію об’єктів і блокувати їх роботу як у круговому діапазоні, так і у визначеному секторі. Це дозволяє забезпечити надійну охорону важливих об’єктів, наприклад, складів боєприпасів, штабів, електростанцій, мостів, блокпостів тощо.

Мобільний комплекс "Нота" також отримав новий функціонал. Йдеться про нові можливості проведення радіотехнічної розвідки, забезпечення функціонування системи з декількох комплексів, які працюють під єдиним керівництвом, та передачу даних у систему в режимі онлайн. Мобільна "Нота" обладнана антенною системою, яка піднімається на висоту завдяки телескопічній щоглі.

Базою для мобільної версії "Нота" було обрано броньований автомобіль "Козак", створений приватною українською компанією "Практика". Ця машина має потужний захист від мін та вогню стрілецької зброї, може просуватися всіма типами доріг та місцевості.

Поява подібних мобільних комплексів на лінії розмежування військ може значно посилити можливості щодо протидії залученню противником безпілотників, засобів управління, комунікації та радіолокації.