xcounter
#

Що за новий "дешевий" ударний дрон на 350 км роблять рашисти - у двох варіантах і з "машинним зором"

7018
Дрон-камікадзе типу Shahed, фото ілюстративне
Дрон-камікадзе типу Shahed, фото ілюстративне

І для яких завдань на полі бою окупанти хочуть використовувати цей "дешевий аналог "Герани"

Російське конструкторське бюро "Стратим" працює над створенням нового дрона-камікадзе під назвою "Ястреб", який ворог називає "бюджетним аналогом "Герані", тобто іранського ударного дрона типу Shahed — таку інформацію повідомляють пропагандистські ЗМІ окупантів. Зараз цей безпілотник перебуває на етапі льотних випробувань, а протягом першого півріччя 2024 року планують завершити роботи над цим озброєнням.

Читайте також: У РФ почали самі "робити" найлегшим шляхом "чорні" Shahed-136
дрон-камікадзе
Ворожий дрон-камікадзе "Италмас", він же "Герань-3", фото ілюстративне

"Це літаюче крило з наведенням по координатах", — кажуть про свій дрон представники КБ "Стратим". Рашисти стверджують, що "Ястреб" розробляється у двох варіантах, які відрізняються двигуном — внутрішнього згорання, з яким дрон буде розвивати швидкість до 300 км/год і реактивним, з яким його швидкість збільшиться до 700 км/год.

Щодо інших ТТХ, то відомо наступне — дальність ураження цілей становитиме 350 км; злітна маса безпілотника буде до 45 кг, бойова частина — 16 кг. Розмах крил становить 1,5 м.

дрони-камікадзе типу Shahed
Дрони-камікадзе типу Shahed-136, фото ілюстративне

Ворог заявляє, що цей безпілотник стійкий до систем радіоелектронної боротьби і може заходити на ціль за допомогою системи "машинного зору" — детальніше про те, що це таке і що воно дає ми раніше розповідали в окремому матеріалі. Зараз таку систему як рашисти, так і наші військові використовують, наприклад, в FPV-дронах.

Варто відзначити, що рашисти про свій новий дрон відзначають таке — що він "здатен завдавати ударів по цілях у глибині оборони противника" і це, судячи з усього, буде його головним завданням. Нагадаємо, раніше керівниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк відзначала, що окупанти стали нетипово використовувати свої дрони типу Shahed уздовж лінії фронту, ймовірно компенсуючи нестачу артилерії або намагаючись замінити тактичну авіацію.

Shahed
Shahed-238, фото ілюстративне

Для нового "Ястреба рашисти також вбачають й роль "псевдокрилатої ракети" — хибної цілі для відвертання уваги засобів протиповітряної оборони, наголошуючи на тому, що, мовляв, дрон буде дешевим, бо він "повністю збирається із цивільних компонентів". Наскільки така заява відповідає реальності наразі сказати важко.

Нагадаємо, сьогодні РФ використовує для терористичних ударів по Україні передусім іранські дрони-камікадзе типу Shahed-131/136, які окупанти як купують напряму в Ірану, так і намагаються налагодити виробництво в себе — раніше у ГУР МОУ розповідали, що ворог має вже як мінімум дві лінії з виробництва цього озброєння, але роблять поки що лише планер.

А на повний замкнений цикл виробництва своїх "Гераней" противник планує вийти до 2026 року — із тим нюансом, що все ж таки частину комплектуючих, як-от електронну базу, ймовірно будуть закуповувати. За оцінками розвідників, РФ у місяць може збирати до 330-350 дронів-камікадзе Shahed-136, але цей показник залежить від доступу до комплектуючих.

Читайте також: Shahed-238 з реактивним двигуном у РФ: у ПС ЗСУ не підтвердили, але інших варіантів доволі мало