xcounter
#

У РФ почали самі "робити" найлегшим шляхом "чорні" Shahed-136

4340
Один зі збитих "чорних" Shahed-136
Один зі збитих "чорних" Shahed-136

"Чорні" Shahed-136 не є якось спеціальною версію цього іранського літако-снаряда, а їх "модернізація" проходить просто "у полі"

Ворог продовжує використовувати так звані "чорні" Shahed-136, перше використання яких було помічено під час масованої атаки по Києву уночі 25 листопада. Але все це їх відрізняє від звичайних - це саме колір корпусу, але це вже певною мірою може ускладнити їх збиття мобільними вогневими групами, бо для того, щоб знищити ціль спершу її необхідно побачити.

Але якщо на одному зразку було помічено щільне, можливо фабричне нанесення чорної фарби, то зараз зафіксовано два збитих літако-снаряди, які були пофарбовані у польових умовах. Наприклад, на світлинах від Національної гвардії України показі уламки, дрона, який мав лише часткове чорне забарвлення.

Читайте також: Українські рішення проти дронів ворога: у Kvertus розповіли, як розвивали свої розробки

Більше того, на одному з фото видно, що цей збитий Shahed мав матеріал корпусу "сотового" типу. Тобто це точно стара версія дрона, чи партія з іранського підприємства, на якому використовується саме така технологія виробництва.

Ще більш ілюстративним є відео від командувача Об’єднаних сил ЗСУ Сергя Наєва із його зустрічі із захисниками повітряного простору Києва

.

На відео зафіксовані уламки Shahed-136, який був просто пофарбований ворогом за допомогою балончика з фарбою.

Тобто у РФ "модернізацію" Shahed

-ів до "чорних" здійснюють просто у полі. Й до все частішого використання дронів саме у такому кольорі треба бути готовим.

Також нагадаємо, що у РФ, поки у межах, експерименту на доволі кустарному рівні почали встановлювати на Shahed модеми з 4G з сім-картами українських операторів, що дозволяє реалізувати двосторонній зв'язок з літако-снарядом та, можливо, використати це у ролі додаткової навігаційної системи за рахунок функції LBS.

Читайте також: БАМ перерізано, чи вийде так з Трансібом: які вузькі гирла на другій стратегічній залізниці РФ