xcounter
#

Чорні Shahed-136: у РФ пофарбували дрони-камікадзе для нічної атаки по Києву

9106
Чорний Shahed-136
Чорний Shahed-136

Чорні Shahed-136 відрізняються не лише фарбою, а й новим матеріалом корпусу

Ворог для наймасовішої атаки по Україні літако-снарядами типу Shahed-136 використав, як мінімум у деяких з них, нове чорне фарбування.

Точна кількість дронів із 75 запущених, яка мала новий колір покриття поки не відомий, але вже опубліковані уламки такого Shahed-а.

Читайте також: MQ-9B SeaGuardian не може просто так літати над Арктикою й на його доробку знадобиться ще 5 років
Shahed-136 чорний
Уламки "чорного" Shahed-136 (@operativnoZSU)

Водночас за наявною інформацією мова не йде про те, що це будь-які нові версії літако-снарядів. Й тим паче не Shahed-238, які були нещодавно продемонстровані під час візиту верховного лідера Ірану Хаменеї до університету аерокосмічних наук та технологій Ашура та відрізнялись реактивним двигуном та головками самонаведення.

Shahed-238
Shahed-238

Мова йде про зміну кольору Shahed-136 зі світло-сірого на чорний, що на думку ворога має ускладнити візуальне виявлення Shahed-ів уночі. Також є інформація про заміну матеріалу з якого вироблений корпус самого дрона, але експерименти, чи різні версії, вже спостерігались на рівні липня цього року на літако-снарядах з маркуванням "К", замість "М".

Як зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, ці зміни дійсно "ускладнять роботу Протиповітряної оборони, а саме візуальну прив'язку до цілі мобільних вогневих груп".

мисливці за шахедами
Приклад мобільної вогневої групи ППО Сил оборони України (фото: Генштаб ЗСУ)

Справа в тому, що попри помітність дрона на РЛС вогнева група озброєна зенітними кулеметами має самостійно візуально виявити ціль по вказаному азимуту та відстані, використовуючи прилади нічного бачення чи тепловізори. Після цього ціль зазвичай підсвічується прожектором, який наводить окремий боєць, а дрон уражається з кулемета та іншого стрілецького озброєння.

Тобто об'єктивно, додаткова складність через зміну кольору самого Shahed-а на чорний звісно з'являється, але чи є це більш ніж важкою перепоною у їх знищенні говорить рекордна статистика ефективності відбиття цієї нічної атаки з 74 збитими, тобто на рівні майже 99%.

Читайте також: У Канаді порахували вартість життєвого циклу F-35: базова ціна множиться у рази