xcounter
#

Велика Британія виділяє 1 млрд фунтів на сім років для створення гіперзвукового озброєння

Велика Британія виділяє 1 млрд фунтів на сім років для створення гіперзвукового озброєння
1679

У планах Лондона на початок 2030-х років вже мати власну гіперзвукову зброю для різних носіїв та задач

Міністерство оборони Великої Британії оприлюднило попереднє інформаційне повідомлення для зброярів, які можуть взяти участь у створенні гіперзвукового озброєння для країни.

Мета програми з бюджетом у 1 млрд фунтів (близько 1,3 млрд доларів) та тривалістю у сім років - вийти на технологічний рівень готовності TRL9, виріб вже пройшов всі випробування та готовий до експлуатації.

Читайте також: Окупований Севастополь атакували дрони: рашисти говорять про масовану атаку з моря та повітря

Мова не йде про конкретний зразок, а про розробку різних гіперзвукових ракет, які будуть мати різну дальність, призначені для різних носіїв та мати різні задачі. Тим самим Лондон активізує цей напрям робіт, плануючі на рівні початку 2030-х років отримати вже перші серійні зразки на озброєнні.

Водночас повідомлення міноборони Великої Британії вочевидь є стрибком у потяг, який вже рушив. Роботи активно йдуть у США, які вже розгорнули перший дивізіон гіперзвукових ракет LRHW у квітні цього року. LRHW (Long-Range Hypersonic Weapon) - це ґрунтовий комплекс із заявленою дальністю пуску до 2800 км, розробка якого стартувала у 2018 році.

LRHW
Пускова LRHW (фото - U.S. Army)

Свої розробки активно веде Китай, який легко міг випередити РФ, яка у категорію "гіперзвукової зброї" внесла "Кинжал" та ракету морського базування "Циркон".

Роботу у напрямі повноцінної гіперзвукової зброї анонсувала Японія, яка хоче отримати комплекс із дальністю дії 2000 км. Й цілком можливо, що він буде готовий раніше ніж британські проєкти, як мінімум рівень готовності найбільш складного компонента - прямоточного гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна визначений на рівні 2026 року.

В учасники формальних "гіперзвукових перегонів" можливо записати й Ізраїль, щоправда, з іншої сторони, бо компанія Rafael оголосила про створення анти-гіперзвукового ЗРК SkySonic.

Водночас у цього проєкту вже є конкурент, до якого має пряме відношення Велика Британія. MBDA у червні цього року оголосила про роботу над проєктом AQUILA.

Й зрештою, коли мова починає йти про розробку гіперзвукових ракет, мається на увазі не лише національна безпека, а величезний експортний потенціал такої зброї. Тобто, про конкуренцію на світовому ринку озброєння.

Читайте також: Чи справді РФ збільшила ремонт і виробництво танків у 3,6 раз, а БПЛА - у 53 рази