xcounter
#

Ізраїль веде розробку анти-гіперзвукового зенітного ракетного комплексу SkySonic

SkySonic (всі зображення: Rafael)
SkySonic (всі зображення: Rafael)
2476

Для SkySonic від Rafael декларується дійсно фантастичні можливості, як знищення справжніх гіперзвукових цілей, а не "Кинжалів" та "Цирконів"

Ізраїльська компанія Rafael, яка відома своїми комплексами протиракетної оборони "Залізний купол" та "Праща Давида", повідомила про розробку зенітної ракетної системи, яка призначена для перехоплення цілей, які рухаються на гіперзвукових швидкостях.

Нова система вже отримала назву SkySonic, й концепт системи вже продемонстровано на відео від Rafael:

Читайте також: "РЛС" Vera-EG від Нідерландів для України: що це за комплекс і які його можливості

При цьому мова йде про справжні гіперзвукові ракети та літальні апарати, які оснащені гіперзвуковим прямоточним повітряно-реактивним двигуном, а не про ракети, які завдяки твердопаливному прискорювачу можуть досягати таких швидкостей.

SkySonic
Типи цілей для SkySonic

Окрім цілком логічного декларування можливості перехоплення маневруючих цілей, у відео є вкрай цікава деталь - це курс знищення цілей. Враховуючи короткий епізод, то говорити про це зі 100% впевненістю важко, але здається, що продемонстрована можливість ураження об'єкта навздогін. Чи так це, або ілюзія сприйняття, залишаємо на розгляд кожного:

SkySonic

Водночас сучасні протиракетні комплекси мають можливість знищення цілей лише на зустрічних курсах. А для того, щоб наздогнати гіперзвукову ціль необхідно рухатись у декілька разів швидше за неї, тобто швидкість ракети SkySonic має становити, орієнтовно, якщо брати нижню межу гіперзвуку у 5 Махів - 10 Махів, тобто 3,4 км/с. А для цієї системи розробником вже задекларовано перехоплення цілей, які мають швидкість у 10 Махів.

Для цього ракета SkySonic побудована за двоступеневою системою, й саме прискорювач другого ступеня дозволяє ракеті досягти таких високих швидкостей.

SkySonic
SkySonic після відокремлення другого ступеня

Водночас головна особливість SkySonic це не просто досягнення гіперзвуку, що потребує цілого комплексу наукових напрацювань відносно матеріалів та палива, а й швидкість реакції самої системи та засобів наведення на термінальній ділянці.

Й повертаючись до теми ураження гіперзвукових цілей навздогін, то як реалізувати останнє в умовах, коли уражаючий блок летить фактично у плазмі, напевно, найголовніша таємниця SkySonic. При цьому мова йде й про забезпечення роботи такої системи в умовах "космічних" зустрічних швидкостей, орієнтовно, близько 7 км/с.

Але Rafael повідомив, що продемонструє цей концепт на Паризькому авіасалоні у Ле-Бурже, який стартує 19 червня. Й дуже схоже, що SkySonic об'єктивно цілком може розраховувати на те, що стане його головною прем'єрою.

Читайте також: Рашисти використовують системи "Земледелие", щоб затримати просування ЗСУ вперед