xcounter
#

У РФ проти зенітних FPV-дронів зробили РЕБ для вертольотів: чи є рішення проти такого захисту

7182
У РФ проти зенітних FPV-дронів зробили РЕБ для вертольотів: чи є рішення проти такого захисту

Йдеться про модифікацію відомого "Волнореза", який адаптували для інтеграції на вертольоти

Сили оборони України раніше цього місяця вперше поцілили FPV-дроном у російський гелікоптер - попри те, що спроби ударити цим озброєнням по ворожих вертольотах неодноразово здійснювалися раніше, цього разу було зафіксовано влучання у машину російського окупаційного війська.

І, схоже, ця історична подія відкриває шлях до нового застосування FPV-дронів, тим паче, що за декілька днів у мережі з’явилися кадри з уже новим, другим за місяць епізодом із влучанням дроном у ворожий гелікоптер. І з огляду на критичну нестачу зенітних ракет у ЗСУ, а також їх неймовірно високу вартість, зенітні FPV-дрони цілком можуть стати кращим варіантом з урахуванням низки переваг.

Читайте також: Чим ураження Ми-28 нашим FPV-дроном є історично важливим для нового формату ППО

Звичайно, що ворог навряд чи буде ігнорувати таку загрозу і на форумі "Армия 2024", що зараз триває у РФ, представив новий засіб протидії безпілотним літальним апаратом для гелікоптерів.

Йдеться про розробку від приватної компанії "Адвентори", а точніше - нову ітерацію відомої у РФ системи радіоелектронної боротьби "Волнорез". Для гелікоптерів цей комплекс отримав позначення "Волнорез Х".

Подробиці про цю нову розробку наразі не розкриваються, а представлені у мережі презентаційні матеріали обмежені завданням цієї системи - власне захист гелікоптерів від атак дронів-камікадзе.

Також відзначається, що система пройшла первинний дослідний політ на гелікоптері, таким чином, ворогу вочевидь треба буде ще деякий час на доопрацювання розробки та проведення всіх необхідних тестувань перед стартом поставок у війська.

Разом з тим, варто все ж відзначити що у РФ, схоже, в ініціативному порядку вирішили завчасно задуматися над захистом своїх гелікоптерів проти FPV-дронів, з огляду на те, що ще минулорік під час перших спроб уразити їхні гелікоптери було зрозуміло, що рано чи пізно варто очікувати успішних спроб і подальшого масштабування цієї тактики. Водночас залишається під питанням ефективності "Волнореза Х" як засобу РЕБ в цілому з огляду на начебто низьку ефективність версії для наземних платформ.

Але навіть якщо припустити, що "Волнорез Х" продемонструє високу ефективність проти FPV-дронів, то варто згадати, що проблему РЕБ цілком може вирішити так званий "машинний зір", і Сили оборони України вже мають на озброєнні дрони з такою технологією.

Тим паче, що у випадку ураження цілей в небі "машинному зору" буде простіше утримувати ціль. З іншого боку, варто все ж таки відзначити, що FPV-дрони з такою технологією дорожчі за "звичайні", але це все одно дешевше, ніж використовувати ті ж зенітні ракети, тотальний дефіцит яких раніше відзначався на рівні Головнокомандувача ЗСУ.

Читайте також: У "Маґурі" показали вкрай важливу деталь зенітних FPV-дронів, яка весь час була за кадром (відео)